Dyski internetowe: rośnie konkurent dla chomikuj.pl

Dyski internetowe: rośnie konkurent dla chomikuj.pl

Dyski internetowe: rośnie konkurent dla chomikuj.pl
Źródło zdjęć: © chip.pl
06.08.2014 09:55, aktualizacja: 17.06.2016 10:40

Po czym poznać, że żyjemy w XXI wieku? Z pewnością po ogromnej liczbie informacji, które nieustannie krążą między nami.

Filmy, zdjęcia, teledyski, memy, muzyka... Wszystkie te dane, najczęściej w postaci elektronicznej, gromadzimy na naszych komputerach albo wirtualnych dyskach w internecie. Czym dokładnie są tego rodzaju dyski i dlaczego najpopularniejszy z nich właśnie zyskał w Polsce groźnego konkurenta?

Strony umożliwiające przechowywanie prywatnych danych w sieci, zwane serwisami hostingowymi, to jedno z najprzydatniejszych narzędzi internauty. Dzięki nim łatwo archiwizujemy potrzebne nam pliki, udostępniamy je innym i sami korzystamy z cudzych, otwartych zasobów. Dwa najważniejsze parametry, które powinny nas interesować przy wyborze serwisu, to transfer danych i ilość miejsca na dysku. Im wyższe są te wartości, tym wygodniej przyjdzie nam korzystać z usługi. Właśnie na tym postanowili skupić się twórcy nowego serwisu - Dodane.pl, udostępniając transfer nawet kilka razy szybszy od oferowanego przez konkurencję. W ten sposób rzucili wyzwanie dotychczasowemu liderowi na polskim rynku, Chomikuj.pl.

Jak stworzyć dobry serwis hostingowy?

Taki proces wymaga przede wszystkim zakupienia pojemnych serwerów, które będą w stanie przyjąć duży ruch danych bez utraty prędkości ich pobierania. Ważne jest, by nie dochodziło do uszkodzeń (błędnych zapisów) przesyłanych plików i by cały system unikał awarii. Dobry serwis hostingowy powinien dostarczać pełen pakiet usług - zamieszczanie na serwerach plików prywatnych, swobodne ich udostępnianie i pobieranie oraz wykorzystywanie folderów otwartych lub blokowanych hasłem. Na stronie musi się także znaleźć przyjazna wyszukiwarka plików dostępna dla wszystkich, w tym dla userów niezarejestrowanych. Serwis nie może zawierać ukrytych opłat, byśmy korzystając z niego, nie musieli obawiać się niespodziewanych rachunków. Działalność serwisu nie powinna też wykraczać poza normy polskiego prawa.

Na czym zarobi nowy serwis?

Twórcy Dodane.pl już dziś zapowiadają powiększenie bazy swojego serwisu o kolejne serwery. Ten ruch umożliwi stworzenie płatnych kont Premium, które zaoferują lepsze transfery oraz większe przestrzenie dyskowe dla użytkowników. Z punktu widzenia internautów taka konkurencja na rynku hostingowym przynosi więc same korzyści.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)