Dropbox i YouTube Leanback w nowych odtwarzaczach Blu‑Ray Yamahy

Dropbox i YouTube Leanback w nowych odtwarzaczach Blu-Ray Yamahy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.05.2014 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Portfolio Yamahy poszerzyło się o dwa nowe odtwarzacze Blu-Ray – BD-S477 i BD-S677. Tegoroczne nowości mają wbudowane moduły Wi-Fi, obsługują Miracast, są kompatybilne z programem Picasa i umożliwiają odtwarzanie plików wysokiej rozdzielczości ALAC i FLAC. Model BD-S677 dodatkowo obsługuje Dropbox oraz YouTube Leanback i odtwarza płyty SACD.

Topowy model BD-S67. wyposażono w obsługę kont Dropbox oraz kanału YouTube Leanback, co pozwala uzyskać dostęp do zgromadzonych tam materiałów, np. filmów, muzyki, zdjęć, a także dzielić się nimi z innymi użytkownikami podłączonymi do internetu. Urządzenie odtwarza płyty SACD oraz Blu-ray 3D i, podobnie jak BD-S477, pliki audio wysokiej rozdzielczości FLAC i ALAC 192 kHz/24 bity.

Oba nowe odtwarzacze zostały wyposażone w rozwiązania sieciowe, co ułatwia korzystanie z multimediów dostępnych np. w sieci domowej. Wbudowany moduł Wi-Fi oraz obsługa technologii Miracast umożliwiają bezpośredni bezprzewodowy przesył materiałów ze smartfonów i tabletów. Miracast jest bezprzewodowym standardem, który pozwala połączyć urządzenie ze smartfonem lub tabletem kompatybilnym z tą technologią i przesyłać filmy oraz zdjęcia, dzięki czemu można oglądać je na ekranie telewizora. BD-S47. i BD-S677 obsługują również bezpłatną aplikacją Yamaha AV Controller, dostępną na platformy Apple iOS i Android. Za jej pomocą można sterować odtwarzaczami, a także dowolnymi sieciowymi amplitunerami AV.

Dzięki obsłudze HDMI CEC użytkownik może np. włączyć urządzenie i odtwarzać płyty po naciśnięciu przycisku Scene, znajdującego się we wszystkich amplitunerach AV Yamahy. Wyjście wideo HDMI kompatybilne jest z sygnałem 1080p/2. Hz, a gniazdo USB umożliwia współpracę z odtwarzaczami przenośnymi i dyskami flash. Korzystając z dostępu do internetu użytkownik może również przeglądać treści rozrywkowe i informacje dostarczane w ramach funkcji BD-Live.

Ceny: BD-S477: 1000 zł, BD-S677: 1500 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)