Devon Tread 1 - mechaniczna doskonałość (wideo)

Devon Tread 1 - mechaniczna doskonałość (wideo)
Źródło zdjęć: © devonworks.com

23.04.2010 00:36, aktual.: 23.04.2010 00:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawać by się mogło, że w przypadku zegarków naręcznych niewiele może już nas zaskoczyć. Jak się okazuje nic bardziej mylnego. Przyzwyczajeni jesteśmy do konstrukcji ze wskazówkami i wyświetlaczami LCD...

Wydawać by się mogło, że w przypadku zegarków naręcznych niewiele może już nas zaskoczyć. Jak się okazuje nic bardziej mylnego. Co prawda przyzwyczajeni jesteśmy do konstrukcji ze wskazówkami i wyświetlaczami LCD, które w przystępny sposób prezentują aktualny czas. Mimo to firma Devon zaprojektowała zupełnie nowy, niestandardowy mechanizm, który robi niesamowite wrażenie.

Firma Devon nowatorsko podeszła do sposobu wskazywania aktualnej godziny. Wprowadziła na rynek bardzo stylowy zegarek Tread 1. który nie posiada żadnych wskazówek czy wyświetlacza ciekłokrystalicznego. W dodatku nie jest to urządzenie przeładowane zbędnymi funkcjami, a wręcz przeciwnie – służy jedynie do wskazywania czasu. Co zatem sprawia, że gadżet ten kosztuje bagatela 15 tys. dolarów? Z pewnością opatentowany mechanizm, który rewelacyjnie się prezentuje i nadaje całości futurystyczny wygląd.

Zobacz zegarek w akcji…

Zespół taśm i rolek odpowiedzialnych za wskazywanie aktualnej godziny napędzają cztery silniczki, które z kolei sterowane są mikroprocesorem. Cały mechanizm zabezpieczony jest kopertą wykonaną z wysokiej jakości stali oraz kuloodpornym szkiełkiem z poliwęglanu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)