Daqri - kask do rozszerzonej rzeczywistości

Daqri - kask do rozszerzonej rzeczywistości

Daqri - kask do rozszerzonej rzeczywistości
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.09.2014 12:17, aktualizacja: 18.09.2014 09:54

Zanim jeszcze Google Glass - będące najbardziej popularnym i wyczekiwanym sprzętem do rozszerzonej rzeczywistości - trafi na sklepowe półki, będziemy mogli przetestować ciekawą alternatywę innego producenta.

Daqri znajdzie się w sprzedaży już w październiku i choć producent nie zdradził jeszcze ceny swojego produktu, to jego prezentacja powinna zrobić na Was wrażenie. Urządzenie jest połączeniem tradycyjnego kasku ochronnego z technologią rozszerzonej rzeczywistości. Niestety, obraz nie będzie wyświetlany na przedniej szybce, ale na szkłach znajdujących się pod nią. Na kasku zamontowana jest kamera, która pozwala uzyskać pełen widok otoczenia (360 stopni).

Producent wierzy, że technologia rozszerzonej rzeczywistości pozwoli pracownikom przemysłowym, naukowym czy budowlanym na bardziej wydajną i bezpieczną pracę. W teorii (bo wszystko zależy od twórców aplikacji) użytkownik będzie mógł spojrzeć na dany przyrząd albo instrument, żeby uzyskać informacje na temat jego funkcjonalności, optymalnych warunków pracy, czy jakichkolwiek innych parametrów.

Oprócz zastosowania systemu opartego na Androidzie, dwóch procesorów Snapdragon i opisanej wcześniej kamery, nie wiadomo jeszcze jakie inne podzespoły trafią do urządzenia. Jednak premiera Daqri zbliża się wielkimi krokami i prawdopodobnie w przyszłym miesiącu usłyszymy więcej na jego temat.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 6: znamy już ceny wszystkich wersji

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)