Czym zabezpieczyć 64‑bitową Vistę?

Czym zabezpieczyć 64-bitową Vistę?
Źródło zdjęć: © IDG

16.12.2008 11:44, aktual.: 16.12.2008 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niezależna organizacja badawcza Virus Bulletin opublikowała wyniki najnowszych testów rozwiązań antywirusowych przeprowadzonych na 64-bitowej platformie Windows Vista. Zwycięzcą testu i równoczesnym liderem rankingu Virus Bulletin pozostaje firma ESET

Niezależna organizacja badawcza Virus Bulletin opublikowała wyniki najnowszych testów rozwiązań antywirusowych przeprowadzonych na 64-bitowej platformie Windows Vista. Zwycięzcą testu i równoczesnym liderem rankingu Virus Bulletin pozostaje firma ESET, producent rozwiązań ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, która w ostatnich testach otrzymała kolejną już 53 nagrodę VB100.

Organizacja Virus Bulletin swoje pierwsze nagrody VB10. przyznała w 1998 roku. Od tamtego czasu Virus Bulletin regularnie testuje aplikacje ochronne na różnych platformach systemowych od Linuksa, przez Windows, Windows Server, aż po Novell Netware. Certyfikację VB100 otrzymują wyłącznie produkty, które wykryły podczas skanowania na żądanie wszystkie wirusy z kategorii rozprzestrzeniających się („In-the-wild”) oraz równocześnie nie wygenerowały żadnego fałszywego alarmu tzn. nie wskazały bezpiecznych plików jako złośliwe programy.

Obraz

Lista zagrożeń „In-the-wild”. użyta w testach tworzona jest niezależnie od Virus Bulletin - powstaje dzięki wspólnej pracy specjalistów ds. bezpieczeństwa z laboratoriów wielu producentów rozwiązań antywirusowych zrzeszonych w organizacji Wildlist. Lista obejmuje zagrożenia, które zostały wykryte przez producentów jako aktualnie rozprzestrzeniające się „na wolności” i stanowi podstawę testowania programów antywirusowych przez różne organizacje. Jeśli dane rozwiązanie wykrywa wirusy z listy oznacza to, że chroni ono przed najgroźniejszymi obecnie wirusami, robakami, końmi trojańskimi itp.

ESET jest jedynym producentem rozwiązań przeznaczonych do ochrony stacji roboczych i serwerów, który uzyskał w dotychczasowych testach Virus Bulletin 5. certyfikacje VB100 dla różnych platform systemowych. Równocześnie rozwiązania firmy ESET są jedynymi, które w testach Virus Bulletin osiągnęły wskaźnik skuteczności wykrywania zagrożeń sięgający ponad 96%. Dla porównania większość producentów rozwiązań antywirusowych może pochwalić się wykrywalnością na poziomie 50-75%.

- ESET NOD3. Antivirus po raz kolejny osiągnął wysoką efektywność oraz doskonałe wskaźniki wykrywalności we wszystkich badanych przez Virus Bulletin obszarach – powiedział John Hawes z Virus Bulletin – Kolejna nagroda VB100 dla ESET to efekt bezproblemowego radzenia sobie z próbkami z listy Wildlist oraz zerowa liczba zgłoszonych fałszywych alarmów – dodał John Hawes.

Dzięki mechanizmom sztucznej inteligencji rozwiązania ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus chronią użytkowników zarówno przed znanymi i sklasyfikowanymi już zagrożeniami, jak i przed nowymi, nieznanymi jeszcze wirusami i wrogimi programami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)