Czy Windows 7 ma bardzo poważny błąd?

Czy Windows 7 ma bardzo poważny błąd?

06.08.2009 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 7 wciąż jeszcze nie ma oficjalnie na rynku, dopiero dziś ma się pojawić pierwsze ostateczne wydanie, które wybrani klienci Microsoftu (między innymi abonenci MSDN i Technetu) będą mogli pobrać, a już głośno jest o pierwszym poważnym błędzie.

Problem
Jak wynika z informacji docierających z różnych źródeł, sprawdzanie nośnika danych za pomocą komendy chkdsk /r (wyszukiwanie uszkodzonych sektorów i odtwarzanie dających się odczytać plików) w pewnych okolicznościach pochłania tyle pamięci RAM, że system zawiesza się, resetuje albo awaryjnie kończy pracę. W pierwszych testach naszej redakcji nie udało się jak na razie odtworzyć takiego zachowania.

Obraz
© (fot. IDG)

Dokładnie okoliczności występowania tego błędu nie są jasne: z komentarzy można wnioskować, że błąd nie pojawia się za każdym razem, ale jego występowanie jest uzależnione od ilości pamięci operacyjnej, jaką dysponuje komputer oraz stopnia zajęcia nośnika danych. Na ten temat w blogu wypowiedział się już Steven Sinofsky (główny programista Windows). Potwierdza on, że chkdsk z opcją /r wymaga do 5. MB pamięci RAM, tak aby praca odbywała się możliwie jak najszybciej. Programista uspokaja jednak, twierdząc, że nie udało mu się odtworzyć wyłączeń systemu ani tzw. niebieskich ekranów z powodu wadliwej pracy tego narzędzia.
Microsoft prowadzi zaostrzone testy i podejrzewa, że występowanie tego błędu może być związane z przestarzałymi sterownikami albo uszkodzonym sprzętem, co potwierdza jeden z innych komentatorów.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (145)