Conficker zaatakował niemiecką armię

Conficker zaatakował niemiecką armię
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

16.02.2009 14:00, aktual.: 16.02.2009 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Robak Conficker w dalszym ciągu rozprzestrzenia się w Internecie i atakuje kolejne cele. Tym razem ofiarą padła Bundeswehra. Niemieckie ministerstwo obrony poinformowało, że zainfekowanych zostało wiele setek komputerów wykorzystywanych przez armię naszych zachodnich sąsiadów.

Portal ZDF.de poinformował, że pierwsze komputery wykorzystywane przez niemiecką armię zostały zaatakowane we wtorek. Do akcji przystąpiła specjalna jednostka zajmująca się bezpieczeństwem komputerowym o nazwie Computer Emergency Response Team der Bundeswehr (CERTBw). Część oddziałów odcięto od Internetu, aby ograniczyć skalę infekcji.

Conficker wykorzystuje błąd w usłudze Windows Server w systemach Windows 2000. XP, Vista, Server 2003 i Server 2008. Stosowna łatka została wydana przez Microsoft pod koniec października ubiegłego roku. Jednak oprogramowanie wielu komputerów nie zostało dotychczas zaktualizowane, co sprawia, że Conficker skutecznie atakuje kolejne systemy. Liczba zainfekowanych pecetów przekroczyła już 10 milionów sztuk.
Warto przypomnieć, że Microsoft zdecydował się na wydanie "listu gończego" za twórcą wirusa Conficker. Informowaliśmy o tym w artykule Microsoft wyznacza nagrodę za "głowę" twórcy robaka Conficker - http://www.idg.pl/news/336958/microsoft.wyznacza.nagrode.za.glowe.tworcy.robaka.conficker.html.

O tym jak chronić system przed robakiem Conficker, znanym także jako Downadup dowiecie się z artykułu FAQ: jak obronić komputer przed robakiem Downadup? - http://www.pcworld.pl/news/334214.html

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)