Cold Bruer - dla amatorów zimnej kawy

Cold Bruer - dla amatorów zimnej kawy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.09.2013 08:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cold Bruer skierowany jest do osób, które nie lubią gorącej kawy i po zaparzeniu zawsze czekają aż napój całkowicie ostygnie. Urządzenie pozwala na przygotowanie od razu zimnej kawy.

W przeciwieństwie do innych urządzeń kuchennych, które służą do parzenia kawy, Cold Bruer trudno nazwać "ekspresem" - przygotowanie napoju zajmie mu aż od 3 do 1. godzin. Wynika to z zastosowania techniki "zimnego zaparzania", która wymaga dużej ilości czasu, ale w efekcie pozwala przygotować kawę o oryginalnym, bardzo łagodnym smaku.

Urządzenie składa się z trzech komór - na górny poziom wlewamy wodę, na środkowy kawę, natomiast na najniższym poziomie zbiera się już przygotowana kawa. Woda z przepływa przez zmielone ziarna kawy, a następnie jest filtrowana. Kiedy napój jest już gotowy, dwa pierwsze poziomy możemy wyjąć, pozostawiając napój w dzbanku.

Powstanie urządzenia sfinansowane zostało dzięki platformie Kickstarter, gdzie twórcy zebrali kilkukrotnie więcej pieniędzy, niż zakładali. Produkcja urządzenia powinna ruszyć niedługo. Kiedy Cold Bruer pojawi się w sprzedaży, kosztować będzie 5. dolarów, czyli około 150 złotych.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)