Co się stanie jeśli strzelisz do siebie pod wodą?

Co się stanie jeśli strzelisz do siebie pod wodą?

Co się stanie jeśli strzelisz do siebie pod wodą?
Źródło zdjęć: © Youtube.com
22.03.2017 16:32, aktualizacja: 22.03.2017 16:43

Norweski fizyk Andrew Wahl przeprowadził ciekawy eksperyment pokazujący zachowanie broni pod wodą po oddaniu strzału. Odważny naukowiec wszedł do basenu, stanął na wprost naładowanego pistoletu i pociągnął za spust za pomocą przymocowanego do niego sznurka. Oto, co się stało.

Cały eksperyment nagrywała kamera, która znajdowała się pod wodą. Fizyk zaprezentował swoim widzom scenę w zwolnionym tempie. Jaki był efekt eksperymentu?

Woda jest 800 razy gęstsza od powietrza - molekuły wody znajdują się bliżej siebie, niż molekuły powietrza. Dlatego też pocisk wystrzelony w tej cieczy zachowuje się zupełnie inaczej, niż ten wystrzelony w powietrzu. Wystrzelony w wodzie zaczyna natychmiast zwalniać i zamiast kierować się na wprost mężczyzny zwalnia, a następnie spada na dno basenu - w połowie odległości, jaka dzieliła broń od naukowca.

Pod koniec doświadczenia Andrew zanurkował po pocisk, po czym wypłynął z nim na brzeg. Z całego eksperymentu wyszedł bez szwanku. Osoby zgromadzone dookoła, które pomagały przeprowadzić eksperyment zaczęły bić brawa.

Rzucił się nawet w płomienie

To jednak nie jedyny przerażający eksperyment, w którym fizyk brał udział. Innym razem sprawdz;ał, czy warstwa wody na ciele chroni przed ogniem. No cóż, czego nie robi się w imię nauki…

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)