Chmura coraz bardziej dochodowa?

Chmura coraz bardziej dochodowa?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

09.07.2013 15:00

W trakcie trwającej w Houston konferencji Worldwide Partner Conference 2013, Microsoft opublikował wyniki nowego badania przeprowadzonego przez IDC. Dowodzi ono, że partnerzy generujący ponad połowę przychodów dzięki rozwiązaniom cloud computing, zyskują wyższe przychody brutto, więcej nowych klientów i większe obroty w przeliczeniu na pracownika, a także ogólnie rozwijają się szybciej.

We wnioskach z badania podkreśla się transformację, którą przechodzi świat biznesu w miarę, jak coraz więcej przedsiębiorstw przenosi swoją infrastrukturę technologiczną do chmury. Z badania wynika, że partnerzy zorientowani na usługi w chmurze (na potrzeby badania określono tak podmioty generujące ponad 5. proc. przychodów z rozwiązań w chmurze) rozwijają się i pozyskują nowych klientów dwukrotnie szybciej, a także uzyskują o 30 procent wyższe przychody w przeliczeniu na pracownika w porównaniu z partnerami, którzy nie koncentrują się na tych rozwiązaniach.
— _ Nie tylko chmura jest źródłem tych znakomitych wyników, jednak stanowi ich istotną część. Najlepiej prosperujący Partnerzy okazali się wizjonerami, idąc w kierunku technologii chmurowych, zanim inni po nie sięgnęli _ — powiedział Darren Bibby, wiceprezes ds. badań kanałów dystrybucji i sojuszy w IDC. — _ Na tym etapie przechodzenia całej branży do chmury Partnerzy, którzy nie dostosują się do tego trendu, najprawdopodobniej nie przetrwają. Ci, którzy chcą sprzedać swoje firmy lub wycofać się, mogą czuć się z tym dobrze. Większość jednak nie będzie. _

Klienci wolą pojedynczych dostawców rozwiązań w chmurze

Badanie ujawniło również preferencje co do wyboru rozwiązań przez klientów, podkreślające rolę wszechstronnych dostawców rozwiązań w chmurze, oferujących różne modele wdrożeń:
- 63 proc. klientów oczekuje zaspokojenia swoich potrzeb przez jednego dostawcę usług w chmurze;
- 67 proc. spodziewa się kupować zróżnicowane usługi w chmurze od jednego dostawcy;
- 7. proc. oczekuje, że dostawca usług chmurowych będzie w stanie przenieść w razie potrzeby rozwiązania z chmury do tradycyjnego modelu on premise.

Pełną treść badania i więcej informacji, w tym powiązaną infografikę, można uzyskać pod tym adresem (plik PDF).

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "11 najlepiej zaprojektowanych aplikacji na Androida"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)