Chcesz Windows 8? Ściągnij go sobie już dziś. Za darmo

Chcesz Windows 8? Ściągnij go sobie już dziś. Za darmo

Chcesz Windows 8? Ściągnij go sobie już dziś. Za darmo
Źródło zdjęć: © chip.pl
01.03.2012 11:39, aktualizacja: 01.03.2012 15:45

Microsoft udostępnił Windows 8 Consumer Preview - kolejny kamień milowy
na drodze do nowego systemu operacyjnego Windows. Wersją próbną Windows 8 Consumer Preview będzie można pobrać pod adresem http://preview.windows.com.

„W Windows 8 wymyśliliśmy na nowo sposób interakcji z komputerem osobistym i postaraliśmy się, aby każdy element systemu sprawiał wrażenie naturalnego przedłużenia urządzenia, czy to tabletu, czy laptopa, czy systemu typu all-in-one.”. - powiedział Steven Sinofsky, dyrektor działu Windows i Windows Live w firmie Microsoft. – „Windows 8 Consumer Preview oferuje bezkompromisowe podejście do korzystania z komputera.”

Microsoft opisał kilka kluczowych nowości systemu:

Szeroka gama zmian i ulepszeń. Od września ubiegłego roku, kiedy udostępniono wersję Developer Preview system Windows 8 rozwinął się w każdym wymiarze. Od postępów w sterowaniu dotykiem, klawiaturą i myszą do udoskonalonej platformy deweloperskiej, wersja Consumer Preview ma zapewnić wyższą wydajność, jakość i niezawodność wszystkich podsystemów.

Windows Store z nowymi aplikacjami. Wraz z Windows 8 Consumer Preview debiutuje wersja beta sklepu Windows Store z aplikacjami w nowym stylu Metro. W fazie Consumer Preview użytkownicy będą mogli pobrać i wypróbować je bezpłatnie. Windows Store będzie oferował personalizowane rekomendacje, a Windows 8 pozwoli użytkownikom przenosić aplikacje oraz ustawienia między wieloma komputerami.

Komputery Windows i telefony Windows Phone 7 razem w chmurze. Windows 8 Consumer Preview oferuje ścisłą integrację z treściami internetowymi, na której szczególnie zależy użytkownikom. Rejestracja konta Live zapewnia dostęp do licznych funkcji, takich jak przenoszenie ustawień między urządzeniami, magazyn danych w chmurze, komunikacja z wykorzystaniem poczty e-mail, kalendarza i kontaktów oraz łączność z szeroką gamą usług. Połączenie z chmurą działa zarówno w komputerach z systemem Windows, jak i telefonach Windows Phone 7.

Internet Explorer 10 Platform Preview 5. Przeglądarka została zaprojektowana na nowo specjalnie pod kątem urządzeń Windows 8. Zapewnia interfejs użytkownika, który skupia się mniej na przeglądarce, a bardziej na sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (328)