Chcesz Windows 8? Ściągnij go sobie już dziś. Za darmo

Chcesz Windows 8? Ściągnij go sobie już dziś. Za darmo
Źródło zdjęć: © chip.pl

01.03.2012 11:39, aktual.: 01.03.2012 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft udostępnił Windows 8 Consumer Preview - kolejny kamień milowy
na drodze do nowego systemu operacyjnego Windows. Wersją próbną Windows 8 Consumer Preview będzie można pobrać pod adresem http://preview.windows.com.

„W Windows 8 wymyśliliśmy na nowo sposób interakcji z komputerem osobistym i postaraliśmy się, aby każdy element systemu sprawiał wrażenie naturalnego przedłużenia urządzenia, czy to tabletu, czy laptopa, czy systemu typu all-in-one.”. - powiedział Steven Sinofsky, dyrektor działu Windows i Windows Live w firmie Microsoft. – „Windows 8 Consumer Preview oferuje bezkompromisowe podejście do korzystania z komputera.”

Microsoft opisał kilka kluczowych nowości systemu:

Szeroka gama zmian i ulepszeń. Od września ubiegłego roku, kiedy udostępniono wersję Developer Preview system Windows 8 rozwinął się w każdym wymiarze. Od postępów w sterowaniu dotykiem, klawiaturą i myszą do udoskonalonej platformy deweloperskiej, wersja Consumer Preview ma zapewnić wyższą wydajność, jakość i niezawodność wszystkich podsystemów.

Windows Store z nowymi aplikacjami. Wraz z Windows 8 Consumer Preview debiutuje wersja beta sklepu Windows Store z aplikacjami w nowym stylu Metro. W fazie Consumer Preview użytkownicy będą mogli pobrać i wypróbować je bezpłatnie. Windows Store będzie oferował personalizowane rekomendacje, a Windows 8 pozwoli użytkownikom przenosić aplikacje oraz ustawienia między wieloma komputerami.

Komputery Windows i telefony Windows Phone 7 razem w chmurze. Windows 8 Consumer Preview oferuje ścisłą integrację z treściami internetowymi, na której szczególnie zależy użytkownikom. Rejestracja konta Live zapewnia dostęp do licznych funkcji, takich jak przenoszenie ustawień między urządzeniami, magazyn danych w chmurze, komunikacja z wykorzystaniem poczty e-mail, kalendarza i kontaktów oraz łączność z szeroką gamą usług. Połączenie z chmurą działa zarówno w komputerach z systemem Windows, jak i telefonach Windows Phone 7.

Internet Explorer 10 Platform Preview 5. Przeglądarka została zaprojektowana na nowo specjalnie pod kątem urządzeń Windows 8. Zapewnia interfejs użytkownika, który skupia się mniej na przeglądarce, a bardziej na sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (328)
Zobacz także