CES 2016: HTC i Under Armour biorą się za twoje zdrowie

CES 2016: HTC i Under Armour biorą się za twoje zdrowie06.01.2016 17:30
CES 2016: HTC i Under Armour biorą się za twoje zdrowie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

HTC podczas najważniejszych targów technologicznych na świecie CES 2016 w Las Vegas zapowiedział, że razem z Under Armour bierze się za wasze zdrowie i to porządnie. A o tym doskonale świadczy fitnessowe portfolio, jakie tajwański producent zaprezentował światu. Niestety, bez fajerwerków. Ale i tak sprzęt jest godny uwagi.

UA Healthbox to nowy inteligentny system fitness. Standardowo mierzy on i monitoruje najważniejsze czynniki wpływające na zdrowie i sprawność, czyli sen, kondycję, poziom aktywności i odżywianie oraz pomaga nimi zarządzać. Zaprojektowany i wyprodukowany przez HTC system składa się z opaski fitness, pulsometru oraz inteligentnej wagi. Wszystkie elementy są kompatybilne z aplikacją UA Record.

288757361525667987
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Aplikacja jest dostępna zarówno dla użytkowników smartfonów HTC, jak i innych telefonów z systemem Android lub iOS. Jest to kolejny gadżet, który uśmiecha się w stronę nadgryzionego jabłka ze świata tych bardziej liczących się graczy w świecie mobile. Przypomnijmy, że smartwatch Samsung Gear S2 w tym roku otrzyma kompatybilność ze smartfonami iPhone. Ciśnie mi się na usta podkreślenie tego, że porażka Apple Watcha była idealną okazją do tego, żeby producenci oferujący sprzęt z systemem Android wypełnili lukę w postaci niezadowolenia miłośników Apple'a. I bardzo dobrze, że się tak dzieje.

Wracając do samej aplikacji - pełni ona rolę panelu służącego do rejestrowania codziennych czynności wpływających na samopoczucie użytkownika, a także - jak zapewniał przedstawiciel HTC - motywuje użytkowników do ćwiczeń. Otrzymując obraz całodziennej aktywności fizycznej, będziemy w stanie wyznaczać sobie cele i śledzić postępy. Opaska jest bezszwowa i posiada wyświetlacz ukryty pod warstwą zewnętrzną tak, aby elementy elektroniczne nie były widoczne gdy nie są potrzebne. Wierzch wykonany jest z czarnego tworzywa, natomiast wewnętrzna, czerwona strona opaski to specjalny materiał doskonale odprowadzający wilgoć.

Czytaj więcej: Consumer Electronics Show 2017 - zbiór informacji

UA Heart Rate to z kolei kompaktowy pulsometr wykorzystujący technologię mikroskopijnych zacisków. Producent tłumaczy, że dzięki temu urządzenie ma być niewyczuwalne w czasie ćwiczeń. Pasek zapinany na klatce piersiowej i odczepiany sensor mają pomagać użytkownikom monitorować intensywność ćwiczeń, lepiej trenować i dokładnie obliczać liczbę spalonych kalorii.

288757361526061203
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

UA Scale to okrągła waga ze szklanym nośnikiem, którą można połączyć z siecią Wi-Fi. Wyposażono ją w czujniki umożliwiające odczyt wagi ciała i procentowej zawartości tłuszczu w organizmie. Wyświetlacz LED ukryty jest za szybką, dzięki czemu elementy elektroniczne są niewidoczne, gdy nie są potrzebne. Z wagi może korzystać do ośmiu użytkowników. Urządzenie można synchronizować z aplikacją UA Record, co pozwala na śledzenie zmian wagi ciała na panelu ogólnym.

288757361526192275
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Dostępność

UA HealthBox będzie dostępny w USA od 22 stycznia. Przedsprzedaż rusza już teraz na stronach HTC i Under Armour. Sugerowany koszt zestawu UA HealthBox (w tym UA Band, UA Heart Rate i UA Scale) to 400 USD - ok. 1600 zł. Do sprzedaży w innych krajach UA HealthBox trafi w trakcie 201. r.

Opr. _ SŁK-WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)