CES 2014: Sony na targach pod hasłem "Play"

CES 2014: Sony na targach pod hasłem "Play"
Źródło zdjęć: © WP.PL

08.01.2014 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na tegorocznych targach CES Sony prezentuje najnowsze technologie z segmentu elektroniki użytkowej. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie — telewizory o najwyższej rozdzielczości 4K, aparaty dla fotografów na każdym poziomie zaawansowania, smartfony, które zmieniają oblicze łączności mobilnej oraz nowe produkty SmartWear dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Swoją ekspozycję Sony zatytułowało krótko i intrygująco: „Play”.

Na tegorocznych targach CES Sony prezentuje najnowsze technologie z segmentu elektroniki użytkowej. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie - telewizory o najwyższej rozdzielczości 4K, aparaty dla fotografów na każdym poziomie zaawansowania, smartfony, które zmieniają oblicze łączności mobilnej oraz nowe produkty SmartWear dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Swoją ekspozycję Sony zatytułowało krótko i intrygująco: "Play".

Telewizory i treści 4K
Sony oferuje pełny ekosystem 4K, obejmujący rejestrację, produkcję i odtwarzanie materiałów w tym formacie. Składają się na niego między innymi nowe telewizory z ekranami o różnej wielkości, pierwszy na świecie multimedialny odtwarzacz 4. i serwis z materiałami do pobrania, jak również kamery 4K powszechnego użytku. Podczas targów CES 2014 Sony akcentuje postęp we wszystkich tych dziedzinach.

Oferta telewizorów 4. Ultra HD BRAVIA powiększy się o flagowy model X95 z 85 calowym ekranem. Zastosowany w nim system X-tended Dynamic Range Pro z unikatowym algorytmem sterowania podświetleniem znacznie rozszerza zakres dynamiczny jasności, co przekłada się na większą jasność bieli i głębszą czerń.

Oferta modeli 4K Ultra HD BRAVIA powiększy się również o serię X9 o nowej konstrukcji „Wedge”. Jej wyróżnikiem jest mniejsza ilość potrzebnego miejsca przy instalacji na podstawie albo na ścianie. Dodatkową zaletą jest wbudowany głośnik nisko- i wysokotonowy oraz subwoofer, które w połączeniu wytwarzają bogatszy dźwięk. Wszystkie modele BRAVIA 4K z oferty na 2014 rok, włącznie z nową serią X85, są wyposażone w sprzętowy dekoder Sony 4K 60P HEVC, który ułatwia odtwarzanie różnych formatów 4K.
Sony wprowadza ponadto cztery telewizory BRAVIA Full HD. Ich wyróżnikami są nowe rozmiary ekranów, dodatkowe możliwości wyświetlania i bogatszy zestaw funkcji interaktywnych. We wszystkich nowych modelach wykorzystano procesor obrazu Sony X Reality PRO.

Obraz
© (fot. WP.PL)

Dla zapewnienia nabywcom jeszcze bogatszej oferty treści 4K, Sony współpracuje z różnymi dostawcami materiałów, takimi jak serwis fotograficzny 500px, serwis z filmami YouTube i innymi. Rozszerzono również zakres współpracy z serwisem Netflix, który obecnie będzie dostarczał użytkownikom telewizorów BRAVIA materiały w formacie 4K. Oprócz tego, serwis PlayMemories Online stanie się dostępny dla posiadaczy telewizorów BRAVIA z 2. krajów.

Obraz cyfrowy
Oferta Sony nie ogranicza się do oglądania treści - bardzo ważne miejsce w niej zajmuje ich tworzenie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowością na targach CES jest aparat Sony A500. najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat z matrycą APS-C i wymiennymi obiektywami. Ten bezlusterkowy model z technologiami Wi-Fi i NFC, łączy wysoką jakość obrazu z małymi wymiarami. Nabywcy korpusu będą także mogli korzystać z zasobów serwisu PlayMemories Camera Apps, który oferuje szereg darmowych i płatnych aplikacji, między innymi dodatkowe efekty i narzędzia.

Czytaj dalej o: CES 2014: Sony na targach pod hasłem "Play"
Do oferty dołączyły również dwa podstawowe kompakty - DSC-W810 i DSC-W830. Mimo niewielkich rozmiarów zachowują one wysokie parametry. Obydwa modele wyposażono w matrycę CCD o rozdzielczości 20,1 mln pikseli. Różnią się natomiast optyką. W810 posiada obiektyw Sony o przybliżeniu 6x, a w W830 zainstalowano nieco jaśniejszy odpowiednik Zeiss z zoomem 8x. Aparaty nagrywają filmy w jakości HD oraz pozwalają na tworzenie panoram.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Jeśli chodzi o kamery, do modelu Sony 4. Handycam FDR-AX1E dołączy mniej więcej cztery razy mniejsza i trzy razy lżejsza kamera FDR-AX100E, którą obsługuje się jedną ręką. Wysoka jakość rejestrowanego nią obrazu, nawet przy słabym oświetleniu, to zasługa wykonanego w technologii BSI przetwornika CMOS typu 1", procesora obrazu BIONZ X oraz sporego obiektywu ZEISS, zoptymalizowanego pod kątem nagrywania filmów. Dzięki technologiom Wi-Fi i NFC kamerę można z
łatwością podłączyć do smartfona albo tabletu. Urządzenie pozwala ponadto na zmniejszanie rozdzielczości reprodukowanego materiału 4K.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W nowej kamerze sportowej Sony Action Cam HDR-AS100VR zastosowano procesor obrazu BIONZ X oraz nowy obiektyw i przetwornik. Wprowadzenie tych innowacji przyczyniło się do znacznej poprawy jakości obrazu i umożliwiło zwiększenie tempa rejestracji klatek obrazu, a w rezultacie zapis filmów przeznaczonych do odtworzenia w zwolnionym tempie. Ważną zaletą nowego modelu jest odporność na zachlapanie wodą bez używania dodatkowej obudowy. Kolejną nowość stanowi możliwość użycia pilota z funkcją podglądu na żywo do sterowania nawet pięcioma kamerami HDR-AS100VR i równoczesnego zapisu obrazu z różnych perspektyw. Pilot współpracuje również z innymi liniami produktów: aparatami α, QX i Cyber-shot oraz kamerami Handycam.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dźwięk
Sprzęt audio zajmuje centralne miejsce w ofercie Sony już od momentu powstania firmy, a ubiegłoroczna premiera dźwięku o wysokiej rozdzielczości stanowi godną kontynuację tej tradycji. Na targach CES Sony demonstruje całą rodzinę produktów audio o wysokiej rozdzielczości i podkreśla powszechne poparcie branży dla nowej inicjatywy. Prezentuje również nowe modele, takie jak odtwarzacze Walkman ZX1, bezprzewodowe głośniki SRS-X9, głośniki domowe i komputerowe z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości, zestawy kina domowego oraz słuchawki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)