Boxee Box od D-Linka

Boxee Box od D‑Linka

Boxee Box od D-Linka
Źródło zdjęć: © D-Link
16.09.2010 15:45, aktualizacja: 20.09.2010 12:34

Firma D-Link ogłosiła wprowadzenie na polski rynek Boxee Box (DSM-380). Jest to sprzęt IPTV w czarnej obudowie w kształcie sześcianu, łączący w sobie funkcje otwartej platformy aplikacji oraz centrum multimedialnego i komunikacji z sieciami społecznościowymi.

Po podłączeniu do telewizora, Boxee Box zapewnia użytkownikom dostęp do komercyjnych i indywidualnie opracowanych aplikacji za pomocą oprogramowania firmy Boxee Inc. Ponadto urządzenie wyświetla na ekranie telewizora zarówno treści z sieci domowej, jak i z internetu - na przykład z aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook - bez potrzeby korzystania z komputera stacjonarnego lub notebooka. Pilot zdalnego sterowania posiada klawiaturę.

Obraz
© (fot. D-Link)

Boxee Box będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych od listopada 201. roku, wraz z wbudowanymi, lokalnymi treściami, dostosowanymi do amerykańskiego rynku. W Polsce Boxee Box będzie dostępny od stycznia 2011 roku.

Za pomocą kilku kliknięć można przywoływać bezpośrednio na ekran telewizora aplikacje IPTV, muzykę, prognozę pogody lub gry. Użytkownicy mogą także tworzyć własne aplikacje lub instalować dodatki. Ponadto centrum multimedialne umożliwia porządkowanie i odtwarzanie własnych nagrań wideo, zdjęć lub plików muzycznych oraz wyświetlanie na telewizorze transmisji strumieniowej.

Kolejną funkcją jest integracja usług społecznościowych, takich jak Facebook, Youtube i Twitter. Funkcja ta pozwala wymieniać się najnowszymi wiadomościami i informacjami.

Aby zapewnić obsługę szybkiego standardu WLAN 802.11n, firma D-Link zainstalowała interfejs Ethernet i procesor Intel CE4100. Zapewnia to bezproblemowe odtwarzanie i transmisję strumieniową treści HD z rozdzielczością do 1080p. Ponadto Boxee Box został wyposażony w dwa porty USB i port HDMI, co umożliwia podłączenie zewnętrznych urządzeń pamięci masowej i telewizorów. Osobne wyjścia audio (cyfrowe i analogowe) umożliwiają podłączenie systemu dźwięku przestrzennego. Urządzenie posiada wbudowane gniazdo na kartę SD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)