Blu-Ray Funai B1-M110 - recenzja

Blu-Ray Funai B1-M110 - recenzja

Blu-Ray Funai B1-M110 - recenzja
07.04.2010 19:09, aktualizacja: 14.04.2010 15:15

Odkąd na rynku skończyła się wojna formatów między Blu-Ray a HD-DVD, producenci odtwarzaczy mogą ze spokojem oferować swoje produkty konsumentom. Z propozycją wyszła także firma Funai ze swoim odtwarzaczem Blu-Ray B1-M110.

Obraz

Co w zestawie?
Oprócz oczywiście samego odtwarzacza otrzymujemy niewiele:
• pilot
• kabel zasilający
• kabel audio-video RCA
• instrukcja obsługi

Wygląd
Prosta stylistyka Funai spodoba się osobom nieszukającym wymyślnych kształtów. Czarna, metalowa obudowa i przedni panel z tworzywa sprawiają pozytywne wrażenie. Z przodu urządzenia znajduje się tacka napędu optycznego, podstawowe przyciski sterowania i czytnik kart SD. Nie zabrakło również czytelnego wyświetlacza. Całe urządzenie jest stosunkowo dużych rozmiarów, ale po wstawieniu do regału z TV nie ma to dla nas większego znaczenia. Funai B1-M11. nie posiada ciekawej stylistycznej formy, jednak proste kształty i dobra jakość wykonania znajdzie swoich zwolenników wśród ludzi, którzy cenią sobie bardziej funkcjonalność sprzętu niż jego wygląd.

Wyposażenie
Na wyposażeniu odtwarzacza znalazły się jedynie niezbędne wyjścia i tak do dyspozycji otrzymujemy:
• HDMI w wersji 1.3
• Component Video Out
• Video Out (RCA)
• Audio Out (RCA)

Obraz

Znaczna część użytkowników będzie wykorzystywać jedynie złącze HDMI podłączając odtwarzacz do TV, nie mniej jednak, mnie osobiście brakuje optycznego wyjścia dźwięku lub też analogowych wyjść dźwięku przestrzennego 7.1 –. szczególnie, że dźwięk HD w przypadku B1-M110 może być przesłany jedynie za pomocą kabla HDMI w wersji 1.3.

Na osłodę dostajemy jednak czytnik kart SD, który może służyć m.in. do przeglądania zdjęć i słuchania muzyki z kart pamięci, a także jako źródło dodatkowych materiałów do oglądania filmów z funkcją Bonus View.

Dołączony do zestawu bezprzewodowy pilot nie wyróżnia się niczym szczególnym. Funai nieco powoli reaguje na jego komendy, jednak pomimo braku podświetlanych przycisków nie ma większych problemów z odszukaniem pożądanego guzika.

Funkcjonalność
Odnośnie menu odtwarzacza nie ma się, co rozpisywać –. jest bardzo proste i zawiera jedynie podstawowe ustawienia. Większość użytkowników zajrzy do niego raz, a potem skupi się wyłącznie na oglądaniu filmów.

Blu-Ray Funai B1-M110 bez przeszkód radzi sobie z odtwarzaniem płyt Blu-Ray i DVD, a obraz i dźwięk są bez zarzutu, nawet przy skalowaniu obrazu DVD do wyżej jakości. W tej kwestii nie możemy mieć kompleksów wobec droższej konkurencji, za co należy się pochwała dla producenta. Skrytykuję jednak stosunkowo długi czas ładowania płyt, zarówno Blu-Ray jak i DVD.
B1-M11. jest zgodny z profilem 1.1 dla płyt Blu-Ray, co pozwala na używanie funkcji Bonus View – jeśli oczywiście ktoś zamiast skupić się na filmie będzie chciał wiedzieć, co w danym momencie reżyser miał do powiedzenia…

Niestety funkcja odtwarzania filmów DivX wraz z polskimi napisami może sprawiać małe problemy. Przyznam, że nie testowałem wszelkich kombinacji formatów plików z napisami, ale zdarzyło mi się, że odtwarzacz po chwili przestał je wyświetlać (inny sprzęt w tym miejscu radził sobie bez problemu). Nie mniej jednak na tym polu w Internecie Funai B1-M11. ma całkiem pozytywne opinie.

Obraz
© (fot. Funai)

O ile odtwarzanie materiałów za pomocą czytnika SD przebiega bez niespodzianek, o tyle irytuje fakt, iż aby Funai odczytał zawartość karty, należy wejść do Menu i zmienić źródło z czytnika optycznego na czytnik kart.

Podsumowanie
Funai B1-M11. to dobra propozycja dla niewymagających użytkowników, szukających prostego odtwarzacza Blu-Ray, gdzie wyszukana stylistyka i mnogość mfunkcji urządzenia nie są najważniejsze. Zaznaczyć przy tym trzeba, że jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku, to nie zaskoczą nas w tym przypadku żadne problemy – jest tak jak być powinno.

Plusy

  • atrakcyjna cena
  • bardzo dobra jakość odtwarzanego dźwięku i obrazu

Minusy

- mało atrakcyjny design
- długie wczytywanie płyt Blu-Ray i DVD

wydanie internetowe www.VideoTesty.pl

Źródło artykułu:videotesty.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)