BlackBerry PlayBook OS 2.0 już dostępny

BlackBerry PlayBook OS 2.0 już dostępny

BlackBerry PlayBook OS 2.0 już dostępny
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
23.02.2012 09:59

Firma RIM ogłosiła, że nowy BlackBerry PlayBook OS 2.0 zostanie dziś udostępniony do pobrania. Jakie nowe funkcje otrzymają użytkownicy tabletów RIM?

Nowe funkcje BlackBerry PlayBook OS 2.0 to:

Wbudowany klient poczty elektronicznej z ujednoliconą skrzynką: Jednolita skrzynka odbiorcza w BlackBerry PlayBook OS 2.0 daje możliwość umieszczania wszystkich wiadomości w jednym miejscu (zarówno tych z portali społecznościowych takich jak Facebook, LinkedIn, Twitter, jak i z prywatnej lub służbowej skrzynki e-mailowej).
Integracja serwisów społecznościowych z kalendarzem i kontaktami: Wbudowany kalendarz wykorzystuje informacje z serwisów społecznościowych i udostępnia je użytkownikom kiedy ich potrzebują. Wizytówki znajomych są dynamicznie uzupełniane o informacje z portali Facebook, Twitter i LinkedIn, w celu tworzenia skonsolidowanego, aktualnego widoku kontaktów.

Zaktualizowana aplikacja BlackBerry Bridge: BlackBerry Bridge jest unikalną aplikacją, która za pośrednictwem Bluetooth łączy tablet BlackBerry PlayBook z kluczowymi aplikacjami na smartfonie BlackBerry (w tym BBM, e-mail, kontakty, kalendarz i przeglądarka) aby umożliwić korzystanie z nich na większym ekranie tabletu. Z BlackBerry PlayBook OS 2.0 przeglądanie i edycja dokumentów, stron internetowych, wiadomości e-mail i zdjęć ze smartfonu BlackBerry w zoptymalizowanym widoku na tablecie BlackBerry PlayBook będzie szybsza i łatwiejsza niż kiedykolwiek. Zaktualizowana aplikacja BlackBerry Bridge posiada również funkcję pilota zdalnego sterowania, która umożliwia korzystanie ze smartfonu BlackBerry jako z bezprzewodowej klawiatury i myszki dla tabletu BlackBerry PlayBook.

Ulepszone funkcje mobilnej efektywności: Zaktualizowane funkcje edycji dokumentów, nowa aplikacja Print To Go oraz większa kontrola i możliwość zarządzania korporacyjnymi danymi przez BlackBerry Balance dostarczają użytkownikom jeszcze lepszych wrażeń z korzystania z tabletu BlackBerry PlayBook. Ponadto, tablet ma zaktualizowaną wirtualną klawiaturę z automatyczną korektą i przewidywaniem wpisywanych słów, która uczy się sposobów wpisywania słów przez użytkowników, tak aby umożliwić szybsze i dokładniejsze pisanie.

Nowe aplikacje i treści: Tysiące nowych aplikacji są dziś dodawane do BlackBerry App World (w tym zestaw aplikacji pierwotnie przeznaczonych dla systemu Android, które mogą być uruchamiane na tablecie BlackBerry PlayBook). Dzisiaj jest również uruchamiany nowy BlackBerry Video Store. BlackBerry PlayBook OS 2.0 zapewnia również ulepszone możliwości przeglądania stron internetowych.

Przy okazji premiery BlackBerry PlayBook OS 2.0 RIM udostępnia wstępną wersję BlackBerry Mobile Fusion ze wsparciem zarządzania tabletami BlackBerry PlayBook i smartfonami BlackBerry w firmach. Pełna wersja BlackBerry Mobile Fusion z obsługą funkcji zarządzania urządzeniami z iOS i Android, będzie powszechnie dostępna pod koniec marca 2012 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)