Bitcoin był warty krocie. Teraz zalicza same spadki

Bitcoin był warty krocie. Teraz zalicza same spadki

Bitcoin był warty krocie. Teraz zalicza same spadki
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
04.12.2019 11:34, aktualizacja: 04.12.2019 22:43

Boom na obrót kryptowalutami i kopanie już za nami, choć nie oznacza to, że Bitcoin i spółka jest tematem martwym. Niestety dla inwestujących w tej dziedzinie nie mamy dobrych wieści. Bitcoin kolejny raz spada na wartości.

To już piąty dzień, kiedy wirtualna waluta BTC traci. Raczej nigdy nie wrócimy do szczytowej formy z połowy grudnia 2017 roku, kiedy to kryptowaluta była warta ponad 19,5 tysiąca dolarów, ale miły byłby wzrost do ostatniego maksimum z początku wakacji tego roku. Wtedy to BTC miał kurs w wysokości prawie 12 tysięcy dolarów.

Bitcoin ze spadkami w ostatnich miesiącach

Od mniej więcej pół roku kryptowaluta traci na wartości. Są oczywiście jakieś pojedyncze wzrosty, ale tendencja jest ciągle spadkowa. Tak źle dawno nie było na gruncie Bitcoinów. Historycznie BTC zaliczył największy dołek dokładnie rok temu. W grudniu 2018 roku płaciliśmy około 3,2 tysiące dolarów za jednego Bitcoina.

Obraz
© google

Co więcej, sytuacji na pewno nie poprawia zbliżające się obcięcie połowy nagrody za wydobycie BTC. Eksperci sugerują, że nie powinno być tak szybkich i dużych spadków niż wcześniej przy analogicznych sytuacjach, ale nie napawa to optymizmem na najbliższe miesiące. Chociaż później zawsze i tak następowały znaczne wzrosty. Obecnie jeden BTC jest wart około 7,2 tysiąca dolarów i mimo fluktuacji w obrębie jednej doby, dalej traci kilka dni z rzędu. Jesteśmy bardzo blisko ostatniego poziomu 6,9 tysiąca dolarów z 24 listopada.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)