Barobot - robot do robienia drinków

Barobot - robot do robienia drinków
Źródło zdjęć: © stuff

24.06.2014 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oto Barobot - zmechanizowany barman, który może "trzymać" 12 butelek jednocześnie i zna przepisy na ponad 1000 różnych koktajli. Jego twórcy obiecują, że każdorazowo przyrządza idealne napoje, niezależnie czy przepis pochodzi z wewnętrznej bazy danych czy z głowy właściciela.

Barobotem sterujemy za pomocą 7-calowego tabletu działającego pod kontrolą Androida. Wewnątrz urządzenia znajdziemy aplikację, z której wybieramy drinki. Podzielono je na kategorię pod względem smaku, składników, a nawet koloru. Dla odważnych przewidziano również opcję „I feel lucky”. Oczywiście jeśli ją wybierzemy otrzymamy losowo przyrządzony napój. Maszynę zaprogramowano zarówno do rozdzielania standardowych porcji alkoholu (2. i 50 ml), jak i miar dowolnie ustalonych przez użytkownika.

Interfejs aplikacji kontrolującej Barobota jest prosty i intuicyjny. Poradzi sobie z nim każdy, niezależnie czy czeka na pierwszego czy piątego drinka. Leniwi mogą ją pobrać na dowolny smartfon bądź tablet i „zamówić”. napój nie ruszając się z kanapy. Czego nam więc brakuje? Zrobotyzowanych kelnerów.
Maszyna dostępna jest w dwóch wariantach wykończenia –. czarnym oraz przezroczystym. Niezależnie od wersji zawiera 106 lampek LED, dzięki którym dostosować można jej wygląd do tematu imprezy. Co ważne, projekt Barobota jest w pełni otwarty. Oznacza to, iż majsterkowicze mogą rozbudować jego możliwości.

Aby Barbot stał się standardowym wyposażeniem każdego salonu, jego producenci potrzebują pomocy internautów. Możecie ich wesprzeć poprzezoficjalną kampanię, która pojawiła się na serwisie Kickstarter.

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)