Asmax PC Watch - kontroluj dzieci i pracowników

Asmax PC Watch - kontroluj dzieci i pracowników

25.06.2010 12:41, aktual.: 25.06.2010 12:56

Na polskim rynku jest już dostępny Asmax PC Watch – niewielkie urządzenie dla domu i firmy, które każdemu rodzicowi pozwoli czuwać nad aktywnością dziecka w sieci, a pracodawcy umożliwi kontrolę i zarządzanie dostępem pracownika do określonych aplikacji w internecie.

Asmax PC Watch wyglądem przypomina przenośną pamięć USB, tzw. pendrive. Jest narzędziem do monitorowania i zarządzania aktywnością użytkownika internetu, który korzysta z sieci w domu czy firmie. Urządzenie pozwala na blokowanie dostępu do określonych stron WWW, komunikatorów, a także do internetu, np. w wybranych przedziałach czasowych. Nowy Asmax to również opcja zapisu i przeglądania historii odwiedzanych witryn, a także treści wpisywanych za pomocą klawiatury.

Obraz
© (fot. Asmax)

W praktyce Asmax PC Watch oznacza wiele korzyści. Dla rodziców jest to bardzo ważny atut pomagający chronić dziecko przed szeregiem niebezpieczeństw, jakie kryją się nie tylko w postaci dostępu do niewskazanych dla młodego pokolenia witryn internetowych, ale też ze strony komunikatorów i nawiązywanych tą drogą niepożądanych relacji. Natomiast w przypadku firmy –. jest to istotna opcja zarządzania dostępem pracownika do określonych aplikacji w internecie. Pracodawca może ograniczyć pracownikom dostęp do popularnych witryn internetowych (np. społecznościowych), które mogą angażować pracowników w aktywności niekoniecznie związane z realizowanymi przez nich zadaniami.

By korzystać z funkcji oferowanych przez Asmax PC Watch, należy zainstalować dedykowane oprogramowanie, umieścić urządzenie w porcie USB, a następnie dokonać konfiguracji. Aplikacja jest zupełnie niewidoczna dla użytkownika komputera –. staje się widzialna dopiero po wpięciu urządzenia-klucza USB.

Asmax PC Watch objęty jest gwarancją wynoszącą 24 miesiące i jest dostępny w cenie 69 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)