Apple Polska coraz bliżej?

Apple Polska coraz bliżej?
Źródło zdjęć: © Apple

06.12.2007 14:00, aktual.: 06.12.2007 14:33

Wygląda na to, że moment powstania polskiego oddziału firmy Apple jest coraz bliżej. Od pewnego czasu strona polskiego sklepu prowadzonego przez firmę SAD zmieniła domenę z sklep.apple.pl na sklep.ispot.com.pl. Natomiast wczoraj pojawiły się kolejne, poważniejsze zmiany...

Wygląda na to, że wielkimi krokami zbliża się oficjalne otwarcie polskiego oddziału firmy z jabłuszkiem, gdyż od wczoraj dwie polskie domeny _ apple.pl _ i _ apple.com.pl _ przekierowują ruch na amerykańską _ www.apple.com/pl - http://www.apple.com/pl _. Nie było by w tym jeszcze nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nowy serwis jest bardzo przyzwoicie spolszczony. Co ciekawe nie chodzi tylko o tekst wyświetlany na witrynach, ale także na przykład materiały wideo tam prezentowane, jak choćby przegląd funkcji pakietu iLife '08 - http://www.apple.com/pl/ilife/, czy iWork '08 - http://www.apple.com/pl/iwork. Lokalizacja nie została jeszcze ukończona w stu procentach, lecz widać już ogrom pracy w nią włożonej.

W znacznej części przetłumaczone zostały również materiały ze stron pomocy ( wsparcia ) dotyczące zarówno komputerów Mac, jak i na przykład iPodów.

Niestety nie oznacza to jeszcze, że już niedługo pojawią się w naszym kraju oficjalne sklepy Apple Store, ani że ceny na komputery z jabłuszkiem spadną - jednak dla wielu użytkowników i sympatyków firmy jest to na pewno krok w dobrym kierunku. Kiedy jednak doczekamy się polskiego iTunes Music Store, czy oficjalnego, firmowego sklepu internetowego, tego nie wiadomo. Na razie pozostaje nam jedynie czekać na dalszy rozwój wypadków i oficjalne informacje.

Obecnie witryna oficjalnego dystrybutora, firmy SAD znajduje się już pod adresem _ www.sad.com.pl - http://www.sad.com.pl _, a sieci sklepów iSpot - pod adresem _ ispot.com.pl - http://ispot.com.pl _.

Apple.com po polsku - http://www.apple.com/pl.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)