Apple pokonał Chińczyków na ich własnym rynku

Apple pokonał Chińczyków na ich własnym rynku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.11.2013 08:41, aktual.: 07.11.2013 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple wdrapał się w III kwartale na piąte miejsce zestawienia najpopularniejszych w Chinach producentów smartfonów. Wypchnął tym samym z zestawienia rodzimą markę ZTE.

Obraz
© (fot. )

Sprzedaż iPhone'ów wzrosła w Chinach o 3. proc. względem III kwartału 2012 roku, a udział amerykańskiego producenta w chińskim rynku smartfonów urósł do 6 proc. z 5 proc. w II kwartale. Na znaczną poprawę wyników wpływ miała sprzedaż iPhone'ów 5s i 5c, które trafiły do chińskich salonów w dniu światowej premiery 20 września (Chiny znalazły się na liście pierwszych 11 krajów).

Na pierwszym miejscu zestawienia króluje Samsung, który na największym na świecie rynku smartfonów ma aż 2. proc. udziału (14 proc. przed rokiem). Drugie miejsce dzierży Lenovo (13 proc., wzrost sprzedaży o 64 proc.), trzeci jest Coolpad (11 proc. udziału, wzrost sprzedaży o 85 proc.), czwartą lokatę ma Huawei (9 proc. rynku, wzrost sprzedaży o 65 proc.).

W zestawieniu zabrakło ZTE, które miało jeszcze rok temu aż 10 proc. udziałów w chińskim rynku smartfonów, a w III kwartale tego roku już tylko 5 proc. Rodzima marka spadła nawet nie na szóstą, lecz na siódmą lokatę. Wyprzedził ją nie tylko Apple, ale również Xiaomi (koncern potroił sprzedaż w ciągu roku).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)