Aplikacja e‑Deklaracje Desktop - rozlicz PIT‑a przez internet

Aplikacja e-Deklaracje Desktop - rozlicz PIT-a przez internet
Źródło zdjęć: © PAP/Grzegorz Jakubowski

11.01.2012 12:50, aktual.: 11.01.2012 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ministerstwo Finansów opublikowało nową wersje swojej oficjalnej aplikacji umożliwiającej wypełnienie i złożenie rocznego zeznania podatkowego przez internet. E-deklaracji nie należny się bać. Interfejs programu jest łatwy w obsłudze. Nie wymaga dodatkowego sprzętu, specjalnych umiejętności czy podpisu elektronicznego.

Praktycznie każdy obywatel dysponujący komputerem podłączonym do internetu będzie w stanie rozliczyć się z Urzędem Skarbowym nie ruszając się z domu. Wystarczy pobrać plik i już można przystąpić do wypełniania PIT-ów za rok ubiegły.

e-Deklaracje Desktop to oficjalna aplikacja Ministerstwa Finansów, która pozwala wypełnić formularze PIT-16A, PIT-19A, PIT-28. PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39 wraz za załącznikami, a następnie wysłać je przez internet do Urzędu Skarbowego. Aplikacja oferuje treści ustaw, które mogą okazać się pomocne przy wypełnianiu deklaracji. Zawiera także pełną listę Organizacji Pożytku Publicznego, których działalność możemy wesprzeć 1% swojego podatku.

Nowa wersja 4.0.0 została rozbudowana o szereg funkcji dodatkowych, takich jak tworzenie kopii zapasowych czy importowanie z nich danych. Aplikacja powstała w technologii Adobe AIR, dzięki czemu uruchomimy ją nie tylko w systemie Windows, ale także Mac OS i Linux.

Aplikację e-Deklaracje Desktop można pobrać klikając na przycisk powyżej. Do jej uruchomienia konieczne jest zainstalowanie w systemie przeglądarki dokumentów PDF Adobe Reader w wersji 8.1.4 lub nowszej ().

SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)