Android - wreszcie YouTube działa w tle

Android - wreszcie YouTube działa w tle

Android - wreszcie YouTube działa w tle
19.09.2016 08:59, aktualizacja: 19.09.2016 12:21

Jeśli muzyki słuchacie głównie przez YouTube, to mamy dla was dobrą wiadomość. Niebawem na Androidzie posłuchacie swojej ulubionej muzyki w tle. Jest jednak małe ale - musicie zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome

Aplikacja[ YouTube ]( działająca na Androidzie, to kawał całkiem niezłej roboty. Pozwala na jednoczesne oglądanie klipu i wyszukiwanie następnego kawałka do obejrzenia czy odsłuchania. Niestety pomimo wygody obsługi ma jedną kluczowa wadę: nie da się jej zminimalizować i jednocześnie dalej słuchać muzyki. Muzyka również przestaje grać, kiedy wygasimy ekran. Nie ma więc możliwości odtwarzania w tle.

Zanosi się jednak na zmianę tego stanu rzeczy. W kanale beta pojawiła się bowiem nowa wersja przeglądarki Chrome w wersji 54, dedykowanej dla urządzeń z [ Androidem ]( która ma w końcu zaimplementowaną funkcję odtwarzania klipów wideo w tle.

Jak to działa? Otóż po przejściu do ekranu głównego czy przełączeniu się na inną aplikację odtwarzanie będzie nadal wstrzymywane. Tym razem po przywołaniu paska powiadomień zobaczymy jednak panel odnoszący się do odtwarzanego jeszcze niedawno klipu. Na nim zaś pojawi się symbol _ Play _, który po wciśnięciu ponownie uruchomi zatrzymany plik. Wznowienie odtwarzania w ten sposób nie zatrzyma go, nawet jeśli wygasimy ekran telefonu. Skoro taka funkcja działa na YouTube, to nowa funkcja Chrome powinna też pozwalać na odtwarzanie klipów w tle także na innych stronach z treściami wideo - takich jak Vimeo czy DailyMontion.

To niejedyna zmiana w przeglądarce Chrome. Przede wszystkim zmienić się ma wygląd nowej karty. Nie będziemy mieli już możliwości wybierania spośród ikon z najczęściej odwiedzanymi stronami, znikną również odnośniki do zakładek i historii. Zastąpi je jedynie pasek wyszukiwania Google. Aby nie było całkiem nudno, po przesunięciu palca w górę, poniżej paska wyszukiwania pojawią się polecane artykuły - zaczerpnięte z Google Now.

Polecamy skorzystać z odtwarzania w tle YouTube dzięki najnowszej aktualizacji Google Chrome, która dostępna jest w sklepie Google Play. Przecież Chrome 54 to na razie tylko _ beta _ i wcale nie jest pewne, czy nowa funkcja trafi do ostatecznej wersji.

LOP

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)