Android przegoni nachalnych telemarketerów

Android przegoni nachalnych telemarketerów
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek

16.04.2018 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sposób na telemarketera? Możemy nie odbierać niechcianych połączeń, tłumaczyć i wypisywać się z bazy numerów lub zainstalować specjalną aplikację. Na Androidzie odrzucaniem zająć ma się system.

Wersja beta aplikacji Google Phone automatycznie wykrywa i odrzuca połączenia pochodzące z numerów, które oznaczone były jako reklamowe. Użytkownik nawet nie zobaczy, że spamer do niego telefonuje, a nie - jak ma to miejsce na telefonach z Androidem - zostanie tylko ostrzeżony przed niechcianym numerem. Jest jednak haczyk. Dotyczy to urządzeń z serii Pixel, Nexus oraz Android One.

A jeżeli nie zaliczamy się do tego grona, to co począć? Na rynku na szczęście są aplikacje, które pozwolą odrzucić połączenia reklamowe. Jedną z nich jest Truecaller, o której tak pisał Miron Nurski z Komórkomania.pl:

"Truecaller to usługa tworzona przez społeczność. Gdy użytkownik aplikacji odbierze połączenie od telemarketera, oszusta lub innego intruza, może oznaczyć je jako spam i napisać, kto stoi po drugiej stronie słuchawki. Inni użytkownicy przed odebraniem połączenia ujrzą dzięki temu nazwę kontaktu oraz liczbę osób, które uznały połączenie za niechciane. Jeśli telemarketerzy dzwonią do ciebie sporadycznie i wystarczy ci, że aplikacja wyświetli informację o spamie — po zainstalowaniu apki i zalogowaniu się nie musisz robić nic".

Można też załatwić sprawę słownie. Dzięki polskim przepisom jest na nich całkiem prosty sposób. Wystarczy odrobina cierpliwości i odpowiednie słowa:

Nie da się jednak ukryć, że "wbudowane" odrzucanie połączeń jest zdecydowanie wygodniejsze. Oby nowa funkcja Androida trafiła również na inne urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także