Android przegoni nachalnych telemarketerów

Strona głównaAndroid przegoni nachalnych telemarketerów
16.04.2018 14:52
Android przegoni nachalnych telemarketerów
Źródło zdjęć: © Pixabay.com

Sposób na telemarketera? Możemy nie odbierać niechcianych połączeń, tłumaczyć i wypisywać się z bazy numerów lub zainstalować specjalną aplikację. Na Androidzie odrzucaniem zająć ma się system.

Wersja beta aplikacji Google Phone automatycznie wykrywa i odrzuca połączenia pochodzące z numerów, które oznaczone były jako reklamowe. Użytkownik nawet nie zobaczy, że spamer do niego telefonuje, a nie - jak ma to miejsce na telefonach z Androidem - zostanie tylko ostrzeżony przed niechcianym numerem. Jest jednak haczyk. Dotyczy to urządzeń z serii Pixel, Nexus oraz Android One.

A jeżeli nie zaliczamy się do tego grona, to co począć? Na rynku na szczęście są aplikacje, które pozwolą odrzucić połączenia reklamowe. Jedną z nich jest Truecaller, o której tak pisał Miron Nurski z Komórkomania.pl:

"Truecaller to usługa tworzona przez społeczność. Gdy użytkownik aplikacji odbierze połączenie od telemarketera, oszusta lub innego intruza, może oznaczyć je jako spam i napisać, kto stoi po drugiej stronie słuchawki. Inni użytkownicy przed odebraniem połączenia ujrzą dzięki temu nazwę kontaktu oraz liczbę osób, które uznały połączenie za niechciane. Jeśli telemarketerzy dzwonią do ciebie sporadycznie i wystarczy ci, że aplikacja wyświetli informację o spamie — po zainstalowaniu apki i zalogowaniu się nie musisz robić nic".

Można też załatwić sprawę słownie. Dzięki polskim przepisom jest na nich całkiem prosty sposób. Wystarczy odrobina cierpliwości i odpowiednie słowa:

Nie da się jednak ukryć, że "wbudowane" odrzucanie połączeń jest zdecydowanie wygodniejsze. Oby nowa funkcja Androida trafiła również na inne urządzenia.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)