Android Pay dostępny w Polsce od 17 listopada

Android Pay dostępny w Polsce od 17 listopada16.11.2016 17:17
Android Pay dostępny w Polsce od 17 listopada
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY | pixbay.com / mammela

Płatności Android Pay, czyli przy pomocy jedynie telefonu z Androidem na pokładzie debiutują w Polsce już 17 listopada. Jesteśmy drugim krajem w Europie, gdzie uruchomiono system płatności od Google’a.

Rzadko się zdarza, aby Polska przodowała w jakiś rozwiązaniach technologicznych na świecie. Tym razem ma być inaczej. Dzięki Google jesteśmy drugim, po Wielkiej Brytanii krajem w Unii Europejskiej, którego mieszkańcy będą mogli płacić za zakupy bez konieczności posiadania przy sobie gotówki czy nawet jakiekolwiek karty płatniczej. Stanie się tak dzięki najnowszej aplikacji Google – Android Pay.

- Bardzo się cieszymy, że polscy użytkownicy urządzeń z Androidem mogą już korzystać z łatwych i bezpiecznych płatności. Korzystanie z Androida Pay jest bezpieczniejsze i znacznie szybsze od przeszukiwania portfela, by znaleźć plastikową kartę – powiedział Pali Bhat, szef działu Payment Products w Google.

Android Pay – co to jest?

Jest to następca niezbyt popularnego systemu o nazwie Google Wallet, który nigdy nie zdobył tylu użytkowników, aby mieć jakiekolwiek znaczenie na rynku. Z zalet Android Pay będzie mógł skorzystać każdy, kto posiada telefon z systemem Google Android 4.4 KitKat, bądź nowszym. Jednak to nie jedyne ograniczenie. Smartfon, prócz stosunkowo nowego sytemu operacyjnego będzie musiał posiadać łączność NFC.

Ostatnim i kluczowym warunkiem jest korzystanie z kart bankowych Visa oraz MasterCard w Alior Banku, BZWBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe. Na razie wybór nie jest zbyt pokaźny, jednak już niebawem do instytucji finansowych korzystających z Android Pay, ma również dołączyć mBank, a później kolejne banki.

Android Pay – jak działa?

Przede wszystkim do obsługi płatności w telefonie konieczna jest aplikacja, którą należy pobrać ze sklepu Google Play. Następnie w jej ustawieniach dodajemy kartę – kredytową bądź debetową i gotowe, możemy płacić za zakupy za pomocą smartfona.

Aby dokonać samej płatności, nie trzeba odblokowywać urządzenia – wystarczy, że je wybudzimy z uśpienia i przystawimy je do terminala płatniczego. Czynność jest identyczna do płacenia kartą zbliżeniową. Google podaje, że na początek tego typu płatności możemy dokonywać m.in. w sklepach Carrefour, Rossman, Lidl, na stacjach paliw Shell oraz w kawiarniach Costa Coffee.

- Klienci mogą płacić Androidem Pay w ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce, a niebawem także w aplikacjach mobilnych, takich jak Ceneo, Uber, iTaxi czy Allegro - dodał Bhat.

Jak na razie usługa prócz Polski i Wielkiej Brytanii dostępna jest w USA, Australii, Singapurze i w Hong Kongu.

Źródło: Business Insider Polska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)