Android opanuje komórki Nokii i SonyEricssona

Android opanuje komórki Nokii i SonyEricssona
Źródło zdjęć: © Google

01.04.2008 09:17, aktual.: 01.04.2008 09:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z projektów Google – nowy system operacyjny o nazwie
kodowej "Android" zyskał wsparcie ze strony dwóch potentatów na rynku
telefonów komórkowych

Nokia oraz Sony Ericsson zapowiedziały prace nad wdrożeniem Androida w swoich najnowszych produktach. Najprawdopodobniej od lipca tego roku będzie można kupić topowe modele telefonów obu producentów z Androidem, jako opcją na zamówienie.

Wybór systemu operacyjnego telefonu nie będzie miał wpływu na cenę urządzenia. Co więcej Sony Ericsson chce udostępnić nowy system jako darmowy upgrade dla starszych telefonów z serii K poczynając od modelu K750. Upgrade ma pojawić się na stronach internetowych Sony Ericsson przeznaczonych dla deweloperów pod koniec maja. Początkowo udostępniona będzie wersja beta.

Nokia wraz z rozpoczęciem prac nad wdrożeniem Androida chce zaatakować rynek przenośnych odtwarzaczy MP4. Szef działu rozwoju produktów Nokii ujawnił dziś, w wywiadzie dla Financial Times, że koncern podpisał już umowę z nVidią obecnym właścicielem firmy PortalPlayer, która specjalizuje się w produkcji elektroniki oraz oprogramowania do odtwarzaczy MP3/MP4/PMP. Układy scalone PortalPlayer od 2001 roku stosowane były przez Apple w kultowych iPodach. Najprawdopodobniej Nokia szykuje się na odbicie części rynku iPhonowi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)