Android 7.0 Nougat dla Samsungów Galaxy S7 już w Polsce

Android 7.0 Nougat dla Samsungów Galaxy S7 już w Polsce

Android 7.0 Nougat dla Samsungów Galaxy S7 już w Polsce
Źródło zdjęć: © android.com
18.01.2017 11:48

Samsung Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge z polskiej dystrybucji w końcu zaczęły otrzymywać aktualizacje do najnowszej wersji systemu operacyjnego Google Android 7.0 Nougat. Równocześnie w sieci pojawiła się lista modeli Samsunga, które w najbliższym czasie otrzymają najświeższego Androida.

Zakończone betatesty Androida 7.0 Nougat w grudniu, zaowocowały wypuszczoną właśnie przez Samsunga najnowszą oficjalną wersją systemu operacyjnego dla flagowych modeli Samsung Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge. W pierwszej kolejności aktualizacja Androida dla tych smartfonów pojawiła się w Wielkiej Brytanii oraz w Chinach. Teraz przyszedł również czas na telefony z polskiej dystrybucji.

Okazuje się jednak, że pomimo aktualizacji do Nougata część z użytkowników – zwłaszcza tych najbardziej wymagających – nie będzie zadowolona. Wszystko przez to, że finalny firmware bazuje na Androidzie 7.0, a nie jak można było się spodziewać, na aktualnie najnowszej wersji systemu Android 7.1.1. Dystrybucja aktualizacji odbywa się drogą OTA (over-the-air), czyli przez łączność bezprzewodową. Plik z nową wersją Android dla Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge waży 1,3 GB.

Równocześnie z informacją o najnowszej wersji systemu dla ubiegłorocznych flagowców Samsunga, w serwisie SamMobile pojawiła się również lista urządzeń koreańskiego koncernu, na które już niebawem trafi Nougat. Według serwisu, te modele, to:

Pamiętajcie jednak, że to tylko plotka, a sam koreański koncern jeszcze nigdy nie zapowiedział jakie urządzenia i kiedy otrzymają aktualizację do nowej wersji systemu. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)