Android 4.2 - lista zmian

Android 4.2 - lista zmian

Android 4.2 - lista zmian
Źródło zdjęć: © Telepolis
06.11.2012 10:00, aktualizacja: 20.11.2012 16:31

Google zaprezentował pierwsze urządzenia z Androidem 4.2 i wkrótce nowy system trafi do już dostępnych na rynku smartfonów i tabletów. Jakie nowe funkcje przynosi aktualizacja systemu?

Ciekawą nowością jest możliwość utworzenia kilku kont użytkownika. Przy używaniu jednego urządzenia przez kilka osób, każdy z użytkowników nie tylko może według swojego uznania spersonalizować tablet, ale też np. gromadzić niezależnie nowe rekordy w Angry Birds. Google zapewnia, że przełączanie się między profilami jest błyskawiczne. Z kolei Daydream to nowy, efektowny sposób prezentowania wybranych treści - w formie stosu porozrzucanych zdjęć czy kartek z rozmaitymi wpisami.

Android 4.2 (w dalszym ciągu nazywany Jelly Bean) przynosi funkcję wireless display, pozwalającą na bezprzewodowe udostępnianie zawartości ekranu na zgodnym z technologią telewizorze czy projektorze lub na urządzeniach z podłączonym specjalnym adapterem HDMI. Różnicą względem DLNA jest to, że tworzymy lustrzane odbicie ekranu tabletu/smartfonu, a nie tylko udostępniamy multimedia.

Dzięki wprowadzaniu tekstu za pomocą gestów, pisanie staje się prostsze niż do tej pory. Zasada działania przypomina Swype, ale dodatkowo opiera się o mechanizmy wyszukiwania Google'a, co znacznie zwiększa jej skuteczność działania.

Udoskonalony Google Now oferuje pakiet informacji o wszystkim co nas otacza. Na początek dnia przywita nas prognoza pogody, stojąc na stacji kolejowej pojawią się informacje o godzinach odjazdu najbliższych pociągów, pijąc kawę w centrum pokażą się nam najciekawsze zdjęcia okolicy czy repertuar kin.

Zmianie uległy powiadomienia o zaległych zdarzeniach wyświetlane po ściągnięciu górnej belki systemowej. Teraz nie mamy tu jedynie listy - za jednym dotknięciem wyświetlą się szczegóły zdarzenia i propozycje reakcji z naszej strony.

Photo Sphere pozwala odtworzyć klimat danego miejsca w wyjątkowy sposób. To już nie są zwykłe panoramy, lecz sfery, w obrębie których możemy nie tylko poruszać się na boki, lecz też zerknąć do góry i w dół. Przykładowe ujęcia tego typu znaleźć można pod tym adresem.

Nowy Android to też rzecz jasna pakiet rozmaitych poprawek wpływających na ogólną pracę systemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)