Amazon wprowadza nowe rozwiązanie. Klient zapłaci dłonią

Amazon wprowadza nowe rozwiązanie. Klient zapłaci dłonią

Amazon wprowadza nową metodę płatności
Amazon wprowadza nową metodę płatności
Źródło zdjęć: © Amazon
01.10.2020 12:33

Amazon One to nowa metoda płatności wprowadzona przez amerykańskiego giganta e-commerce. Firma Jeffa Bezosa planuje spopularyzować rozwiązanie, które ma być sporym ułatwieniem dla klientów. Na razie usługa dostępna jest w dwóch sklepach w Seattle.

Amerykański gigant branży handlowej wprowadza na rynek nową metodę płatności o nazwie Amazon Go. Dzięki nowemu rozwiązaniu, klienci nie będą musieli zabierać do sklepu gotówki, karty płatniczej, a nawet telefonu. Za zrobione zakupy zapłacą dłonią.

Amazon wyjaśnia, że proces rejestracji będzie wyjątkowo prosty. Klienci, którzy pojawią się w placówce obsługiwanej przez Amazon Go, będą musieli zeskanować swoje dłonie, a następnie podać numer karty płatniczej oraz telefonu. Od tego momentu, każdą transakcję w sklepie zrealizują za pomocą odcisku dłoni. Opłaty za wybrane produkty zostaną naliczone automatycznie i pobrane z konta.

Twórcy rozwiązania przekonują, że jest ono wygodne, szybkie i bezpieczne. Zapewniają również, że wszelkie pomyłki są wykluczone.

Usługa działa od wtorku 29 września w dwóch stacjonarnych sklepach Amazon Go, zlokalizowanych w Seattle. Firma Jeffa Bezosa ma nadzieję, że nowa metoda płatności zostanie przyjęta z entuzjazmem i wkrótce będzie dostępna na innych rynkach.

Amazon One to projekt, który ma wykraczać poza sklepy. Z systemu będzie można korzystać również w innych punktach, w których przydadzą się błyskawiczne płatności. Wśród nich wymienia się między innymi biura i kasy stadionowe.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)