Amazon porównuje iPada mini i Kindle Fire HD

Amazon porównuje iPada mini i Kindle Fire HD

Amazon porównuje iPada mini i Kindle Fire HD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.10.2012 15:44

Podczas prezentacji iPada mini Apple cały czas porównywało swoje nowe dzieło albo do Nexusa 7, albo do Kindle Fire HD. Można było się spodziewać, że dziś Google w jakiś sposób się do tego odniesie, ale zostało niestety powstrzymane przez huragan Sandy. Za to Amazon na swojej stronie głównej odbija piłeczkę.

Wczoraj na głównej stronie Amazonu pojawiło się porównanie, które nie wypada najpomyślniej dla iPada mini. Największy konkurent Apple w segmencie siedmiocalowych tabletów nie ma zamiaru ułatwiać iPadowi mini debiutu na rynku.

W swoim porównaniu Amazon zwraca uwagę na lepszą jakość ekranu Kindle Fire HD, lepsze głośniki, Wi-Fi oraz większą dostępność treści dla ich tabletu. Wszystko to okraszone dosadnym cytatem Brenta Rose’a z amerykańskiego Gizmodo i porównaniem cen obu urządzeń. W takim otoczeniu nawet najlepszy sprzęt wypadnie blado.

Kolejne mocne uderzenie Amazonu. W zeszłym tygodniu firma Bezosa ogłosiła, że dzień po premierze iPada mini, sprzedaż Kindle Fire HD osiągnęła rekordowy poziom. To wszystko są co prawda tylko PRowe zagrywki, ale można być pewnym, że konkurencja nie ułatwi Apple wejścia w ten segment rynku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)