Alibaba wchodzi do Polski?

Alibaba wchodzi do Polski?
Źródło zdjęć: © Aliexpress | Aliexpress

04.09.2016 22:00, aktual.: 04.09.2016 22:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według doniesień Komputer Świata, chiński potentat handlu internetowego ma wejść do Polski. I to już w przyszłym roku.

Jak dowiedział się Komputer Świat podczas targów IFA 2016. chińska Grupa Alibaba ma wejść w przyszłym roku do Polski. To może być świetna wiadomość dla polskich klientów - jeśli informacja się potwierdzi, będziemy mogli kupować różne produkty - między innymi elektronikę - dużo taniej.

Trzeba podkreślić, że informacja ta musi być jeszcze potwierdzona. Komputer Świat powołuje się na słowa pani Li Zhang z Alibaba Group, według których na początku dostępny ma być dla nas sklep AliExpress.

Sklep ten jest już dostępny w polskiej wersji językowej, z darmową dostawą do naszego kraju. Ale płatności możemy dokonywać w dolarach albo w euro, co przy obecnym kursie tych walut może powodować, że zakupy nie są specjalnie opłacalne.

Jak pisaliśmy rok temu w serwisie finanse.wp.pl: "_ Zasada działania aliexpress.com jest podobna do tego, jak funkcjonuje np. Allegro. To platforma prezentująca oferty szeregu różnego rodzaju sprzedawców. Każdy handlowiec jest oceniany, klienci wystawiają komentarze do poszczególnych transakcji. Ciekawą opcją jest zakładanie sporu ze sprzedawcą. Gdy coś jest nie tak, klient może o tym publicznie poinformować i żądać wyjaśnień. Pomaga to w wyborze godnego zaufania sklepu _".

AliExpress już teraz jest u nas popularny. Z danych Megapanel PBI/Gemius wynikało, że w marcu 201. roku serwis Aliexpress.com miał w Polsce ponad 2,4 mln użytkowników i ponad 11% zasięg wśród internautów. W 2015 roku Alibaba Group otworzyła kilka europejskich oddziałów, między innymi w Londynie, a w 2014 roku Grupa Alibaba podbiła rynek rosyjski.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)