Acer przedstawia smartfon z Androidem

Acer przedstawia smartfon z Androidem

Acer przedstawia smartfon z Androidem
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
20.10.2009 14:57, aktualizacja: 20.10.2009 15:13

Acer Po kilku różnych modelach z Windows Mobile 6.5 znany ostatnio również z produkcji smartfonów Acer postanowił wprowadzić na rynek model Liquid z systemem Android.

Podstawą dla urządzenia będzie najprawdopodobniej 1-gigahercowy procesor Snapdragon wyposażony w 25. MB pamięci RAM. System operacyjny Android 1.6 zostanie zainstalowany w wewnętrznej pamięci o pojemności 512 MB. Urządzenie może zostać doposażone w więcej pamięci flash dzięki złączu na dodatkową kartę standardu microSDHC. Ekran dotykowy urządzenia charakteryzuje się przekątną 3,5 cala i pracuje w rozdzielczości 800×480 pikseli.

Obraz
© (fot. heise-online.pl)

Wbudowany moduł komunikacyjny pozwala korzystać z mobilnego Internetu w trybie HSDPA z szybkością nawet 7,2 Mb/s. Alternatywnie można także używać WLAN-u i GSM/EDGE. Dzięki technice Quadband smartfon Acer Liquid może działać w prawie każdej sieci GSM na świecie. Zdjęcia wykonuje się za pomocą 5-megapikselowego aparatu, a własną pozycję Liquid rozpoznaje za pomocą odbiornika A-GPS. Wyposażenia urządzenia dopełnia moduł Bluetooth, złącze na słuchawki 3,5 milimetra, a także czujniki przyspieszenia i oświetlenia. Zoptymalizowany system zarządzania energię ma przedłużać czas pracy baterii.

Acer nie zdecydował się na wyposażenie urządzenia w specjalny interfejs użytkownika –. taki jak Acer UI 3.0 znany z urządzeń firmy z systemem Windows Mobile. System operacyjny został za to poszerzony o własne oprogramowanie Acera. Zalicza się do nich integracja serwisów społecznościowych w książce adresowej. Użytkownicy otrzymują w czasie rzeczywistym powiadomienia o statusie lub aktualizacji kontaktów w sieciach Facebook, Twitter i Flickr. Znalazł się tutaj również klient dla usługi wideo spinlets.com. Producent określił cenę modeli Liquid na około 400 euro, nie jest to jednak jeszcze ostatecznie przesądzone. Pierwsze urządzenia mają się pojawić w grudniu, a w styczniu Liquid powinien być już sprzedawany na masową skalę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)