8 nowych kompaktów Nikona

8 nowych kompaktów Nikona
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

25.08.2011 11:20, aktual.: 22.09.2011 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nikon zaprezentowała aż 8 nowych aparatów kompaktowych z serii Coolpix. Wśród nich znalazły się modele: AW100, S1200pj, S1200pj, S100, P7100, P7100, a także cztery modele ze stylowej serii "S" S8200, S6200, S6150 oraz S4150.

Coolpix AW100 - najtwardsza sztuka Nikona

Coolpix AW10. to pierwszy w ofercie Nikona aparat kompaktowy umożliwiający fotografowanie w ekstremalnych warunkach. Jest odporny na wilgoć, wstrząsy i niskie temperatury. Umożliwia fotografowanie nawet w ekstremalnych warunkach: jest wodoszczelny do głębokości 10 m, odporny na wstrząsy przy upadku z wysokości do 1,5 m i odporny na mróz do temperatury -10°C. Wbudowany system GPS, kompas elektroniczny i mapy świata , w tym Polski, pozwalają na rejestrowanie danych geograficznych zdjęcia, orientację w terenie czy śledzenie trasy w podróży.

Matryca CMOS o rozdzielczości 1. mln pikseli, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym oraz specjalne tryby fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych pozwolą na robienie zdjęć w dużym nasłonecznieniu, nocą, a nawet pod wodą. Model AW100 pozwala także na rejestrowanie wideo rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo i czterema funkcjami redukcji rozmycia.

Funkcja Łatwa panorama dodatkowo umożliwia tworzenie ujęć o kącie 36. i 180 stopni. Podczas fotografowania matryca rejestruje szybką serię zdjęć wykonanych w pionie lub poziomie, które następnie automatycznie łączone są w aparacie w panoramę.

Urządzenie można obsługiwać jedną ręką. Znajdujący się z boku obudowy przycisk umożliwia zmianę ustawień poprzez poruszanie aparatem do przodu, do tyłu, w górę lub w dół. Z kolei do fotografowania pod wodą służy program Podwodny, który automatycznie koryguje ustawienie balansu bieli.

Coolpix AW100 oferowany będzie w trzech kolorach: moro, pomarańczowym i czarnym. Cena aparatu w cenniku Nikona wyniesie 1439 zł brutto. Do sprzedaży trafi we wrześniu 2011 r. Coolpix S1200pj z projektorem i możliwością podłączenia do iPhone'a, iPad'a oraz iPod Touch'a

Coolpix S1200pj został wyposażony we wbudowany projektor oraz możliwość podłączenia do urządzeń mobilnych iPhone, iPad oraz iPod Touch. Dzięki technologii DLP aparat umożliwia projekcje o jasności 2. lumenów i wyświetlanie obrazów w rozmiarze od 26 do 152 cm (od 5 do 60 cali). Fosforyzujące przyciski na aparacie oraz opcjonalny pilot ułatwiające obsługę także w ciemnościach.

Aparat został wyposażony w matrycę CCD o rozdzielczości 1. mln pikseli, funkcję nagrywania filmów w jakości HD (720 p) oraz szerokokątny obiektywowi NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym i czterem funkcjom, które zapobiegają rozmywaniu obrazu. Umożliwia wykonywanie zdjęć lub kręcenie filmów z efektami specjalnymi, m.in. Zmiękczenie i Nostalgiczna sepia oraz przy zastosowaniu filtrów do zdjęć już po ich wykonaniu:Efekt rozbłysku, Rybie oko oraz Miniatura.

Aparat Coolpix S1200pj oferowany jest w dwóch kolorach: czarnym i ciemnoróżowym. Jego cena w cenniku Nikona wyniesie 173. zł brutto. Trafi on do sprzedaży we wrześniu 2011 r.

Coolpix S100 zrobi zdjęcia w 3D

Model Coolpix S10. został wyposażony w funkcję robienia zdjęć 3D. Ponadto, wyróżnia go rozdzielczość 16 mln pikseli, ekran dotykowy OLED o przekątnej 3,5 cala oraz stylowa, smukła obudowa o grubość 18,1 mm. Program 3D łączy dwa zdjęcia zrobione z dwóch różnych pozycji, by stworzyć obraz 3D, który można obejrzeć na telewizorach i komputerach obsługujących ten tryb.

Aparat pozwala także nagrywać filmy w jakości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo i posiada szerokokątny obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym, a także technologie przeciwdziałającą rozmywaniu oraz specjalne tryby fotografowania, takie jak Portret nocny. Podobnie jak model AW100. aparat oferuje funkcję Łatwa panorama.

Coolpix S100. oferowany jest w trzech kolorach: ciemnoróżowym, czarnym i czerwonym. Cena aparatu w cenniku Nikona wyniesie 1089 zł brutto. Trafi on do sprzedaży we wrześniu 2011 r.

Nikon Coolpix P7100 - kompakt dla amatorów lustrzanek

Coolpix P710. to następca cieszącego się uznaniem modelu Coolpix P7000. Według producenta aparat pozwala uzyskać lepszą jakość obrazu i cechując się krótszym czasem reakcji i uruchamiania oraz szybszym autofokusem. Został wyposażony także w nowy uchylny ekran LCD o przekątnej 3 cali.

Wysoką jakość obrazu ma zapewnić szerokokątny obiektyw NIKKOR z 7,1-krotnym zoomem optycznym i ogniskowej od 2. do 200 mm (odpowiednik formatu 35 mm). Aparat obsługuje format plików RAW, posiada system przetwarzania obrazu EXPEED C2 oraz krótki czas reakcji i pełną manualną obsługę elementów sterujących. 1/1,7-calowa matryca CCD o rozdzielczości 10,1 mln efektywnych pikseli ma umożliwić tworzenie obrazów o szerokim zakresie dynamicznym i w trudnych warunkach oświetleniowych.

Obiektyw NIKKOR z 7,1-krotnym zoomem posiada dwa elementy ze szkła ED (o ultraniskiej dyspersji), które ograniczają aberrację chromatyczną i powstawanie kolorowych obwódek przy dłuższych ogniskowych. Jednocześnie filtr szary ND (Neutral Density) zapewnia kontrolę nad parametrami ekspozycji.

Ponadto aparat oferuje szeroką gamę efektów specjalnych, takich jak Krosowanie, pozwalających na zmianę kolorów zdjęć i nadawanie im dramatycznego charakteru oraz zwiększenie kontrastu i nasycenia, a także Selektywny kolor, który wyróżnia wybrany kolor, a resztę zdjęcia zmienia na czarno-białe. By upewnić się, czy zdjęcie nas zadowoli, można sprawdzić wybrany efekt na ekranie LCD przed naciśnięciem spustu migawki.

P710. rejestruje obraz w rozdzielczości HD (720p) za pomocą obiektywu z zoomem optycznym i systemu autofokusa przy szybkości nagrywania 24 kl./s. Dodatkowo można ustawiać balans bieli przed rozpoczęciem nagrywania oraz użyć blokady ekspozycji w celu ustawienia wybranego trybu ekspozycji w dowolnym momencie nagrywania filmu.

Aparat posiada wbudowane złącze HDMI z obsługą HDMI-CEC do podłączenia do telewizora HD. Zapewnia również możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu. Nikon Coolpix P710. będzie oferowany w kolorze czarnym. Cena aparatu w cenniku Nikona wyniesie 2179 zł brutto. Trafi on do sprzedaży we wrześniu 2011 r.

Nikon rozszerzył także linię aparatów kompaktowych Coolpix serii S. Wśród nowych modeli znajdują się Coolpix S8200. Coolpix S6200, Coolpix S6150, Coolpix S4150. Ma je wyróżniać ciekawe wzornictwo oraz optyka z dużym zoomem.

Coolpix S8200

Coolpix S820. pozwala na robienie zdjęć w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Aparat wyposażono w obiektyw szerokokątny NIKKOR z 14-krotnym zoomem optycznym, matrycę CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli oraz system autofocus Ponadto aparat pozwala nagrywać filmy w jakości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo.

Aparat Coolpix S820. dostępny będzie w czterech kolorach: czarnym, czerwonym, srebrnym oraz białym. Cena aparatu w cenniku Nikona wyniesie 1219 zł brutto. Do sprzedaży trafi we wrześniu 2011 r.

Coolpix S6200

Model Coolpix S620. posiada obudowę dostępną w sześciu kolorach, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 10-krotnym zoomem optycznym oraz matrycę CCD o rozdzielczości 16 mln pikseli. Dobrą jakość zdjęć mają zapewnić funkcje redukcji rozmycia i czułość ISO do 3200. Aparat oferuje także funkcję nagrywania filmów w jakości HD (720p) z dźwiękiem stereo.

Coolpix S620. może robić zdjęcia i nagrywać filmy z użyciem efektów specjalnych. Zarejestrowane obrazy można modyfikować bezpośrednio w aparacie przy użyciu takich opcji i filtrów, jak: Zmiękczenie, Nostalgiczna sepia, Efekt rozbłysku, Rybie oko czy Miniatura.

Model Coolpix S620. oferowany będzie w sześciu kolorach: białym, czerwonym, czarnym, niebieskim, srebrnym oraz różowym. Cena aparatu w cenniku Nikona wyniesie 779 zł brutto. Do sprzedaży trafi we wrześniu 2011 r.

Coolpix S6150

Coolpix S615. został wyposażony w szerokokątny obiektyw NIKKOR z 7-krotnym zoomem optycznym (28–196 mm), matrycę CCD o rozdzielczości 16 mln pikseli oraz ekran dotykowy o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 460 tys. punktów. Aparat ma cztery funkcje przeciwdziałania rozmyciu, w tym redukcję drgań w obiektywnie.

Aparat Coolpix S615. oferowany będzie w pięciu kolorach: fioletowym, czarnym, czerwonym, różowym oraz srebrnym. Cena aparatu w cenniku Nikona wyniesie 699 zł brutto. Do sprzedaży trafi we wrześniu 2011 r.

Coolpix S4150

Coolpix S415. ma grubość około 20 mm i waży 128 g. Aparat został wyposażony w dotykowy ekran LCD o przekątnej 3 cali, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym oraz w matrycę CCD o rozdzielczości 14 mln pikseli. Cztery funkcje redukcji rozmycia odpowiadają za minimalizowanie efektu ruchu fotografowanego obiektu, słabego oświetlenia i wstrząsów aparatu.

Aparat Coolpix S4150 oferowany będzie w pięciu kolorach: czerwonym, czarnym, fioletowym, brązowym oraz srebrnym. Cena aparatu w cenniku Nikona wyniesie 609 zł brutto. Do sprzedaży trafi we wrześniu 2011 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także