7-latek otrzymał bioniczne ramię Iron Mana

7-latek otrzymał bioniczne ramię Iron Mana

7-latek otrzymał bioniczne ramię Iron Mana
Źródło zdjęć: © chip.pl
13.03.2015 16:23, aktualizacja: 16.03.2015 09:40

Alex jak wiele dzieci w jego wieku kocha superbohaterów i jazdę na rowerze. Niestety jak znaczna mniejszość urodził się z nierozwiniętym ramieniem. Proteza, dzięki której mógłby czuć przedmioty i uzyskać większą sprawność, to koszt ponad 40 tys. dolarów. Z pomocą przyszła technologia druku 3D i sam Tony Stark.

Alex jak wiele dzieci w jego wieku kocha superbohaterów i jazdę na rowerze. Niestety, jak znaczna mniejszość urodził się z nierozwiniętym ramieniem. Proteza, dzięki której mógłby czuć przedmioty i uzyskać większą sprawność, to koszt ponad 40 tys. dolarów. Z pomocą przyszła technologia druku 3D i sam Tony Stark.

Robert Downey Jr - odtwórca roli Iron Mana - raz jeszcze wcielił się w Tony'ego Starka. Tym razem w rzeczywistym świecie, by uszczęśliwić małego Alexa z Atlanty. Aktor powitał zaskoczonego chłopca w pokoju hotelowym informując go, że jest specjalistą od biotyki, a następnie z walizek oznaczonych logo Stark Industries wyciągnął część kostiumu Iron Mana i pasującą do niego bioniczną protezę. Ramię posiada nawet charakterystyczne, niebieskie światło na dłoni. Całą wzruszającą akcję możecie obejrzeć na poniższym filmie.

Ramię zostało zaprojektowane przez Alberta Manero - studenta, który założył organizację Limbitless Solution. Zajmuje się ona tworzeniem opensourcowych (dostępnych za darmo do dowolnego użytku), wykorzystujących technologię druku 3D protez dla ludzi, których nie stać na powszechnie dostępne na rynku rozwiązania. Przygotowanie bionicznego ramienia, takiego jakie otrzymał Alex, zajmuje średnio 30-50 godzin, a jego koszt wynosi tylko 350 dolarów. Dzięki współpracy z Microsoftem, którego akcja społecznościowa The Collective Project angażuje studentów z całego świata do wzajemnej pomocy, Manero mógł dotrzeć też do Roberta Dwoney'a Jr, który dołożył swoją cegiełkę do realizacji marzenia chłopca i jego rodziny.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tak wygląda nowy PC marki… Google

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)