3COM podsumowuje rok 2009

3COM podsumowuje rok 2009

21.12.2009 15:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Sektor publiczny, wspierany ujnjinymi pieniędzmi, będzie stwarzał liczne możliwości w związku z planowanymi inwestycjami. Służba zdrowia, usługi oraz projekty rządowe będą dla 3Coma szczególnie istotne w 2010 roku"

Jaki był rok 2009 dla 3Coma?

Odpowiada Remigiusz Jankowski, dyrektor polskiego biura 3Com:

Jestem zdania, że 3Com poradził sobie z recesją lepiej niż większość producentów z branży IT. Stało się tak dlatego, dzięki naszemu wyjątkowemu łańcuchowi wartości, w którym szczególną rolę odgrywa relacja wartości do ceny oferowany przez linię produktów H3C. Nasza firma jest w stanie zapewnić znacznie lepsze rozwiązanie w każdym wybranym pułapie cenowy i dlatego obserwujemy wzrost zainteresowania ze strony dużych przedsiębiorstw szukających zarówno nowych możliwości wydajności i oszczędności w IT.

Czy w 2010 roku będziemy mogli zaobserwować znaczącą poprawę w branży IT?

Spodziewamy się, że aktualnie skromne budżety firm odrobinę się zwiększą. Nawet firma Gartner w ostatniej analizie zakłada, że w przyszłym roku nastąpi 3,3. wzrost globalnej sprzedaży w sektorze IT. Jednak rynek na pewno nie powrócić do stanu z 2008 roku. A zatem 2010 upłynie pod znakiem zrównoważenia kosztów i rozwoju. Całkowity koszt korzystania z rozwiązań IT (TCO) będzie teraz głównym kryterium decydującym o sprzedaży. Wszystkie przedsiębiorstwa i centra przetwarzania danych muszą zwiększyć wydajność swoich sieci komputerowych aby móc konkurować na rynku i przetrwać recesję. Mając to na uwadze, wiele z nich planuje rozbudować lub zaktualizować swoją sieć, pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej. Sytuacja ta sprawia, że przed firmą 3Com otwierają się nowe możliwości, jako, że jesteśmy w stanie zapewnić lepszą jakość w lepszej cenie, niż nasza konkurencja.

Obraz
© Remigiusz Jankowski (fot. 3Com)

Jakie główne możliwości rozwoju stworzy Wam rok 2010?

• Sektor publiczny, wspierany ujnjinymi pieniędzmi, będzie stwarzał liczne możliwości w związku z planowanymi inwestycjami. Służba zdrowia, usługi oraz projekty rządowe będą dla 3Coma szczególnie istotne w 201. roku.

• Firmy będą coraz częściej skłaniać się ku rozwiązaniom przyjaznym dla środowiska naturalnego. Ekologiczne sieci IT pozwolą zaoszczędzić pieniądze, gdyż poza mniejszymi kosztami wdrożenia, w ich strukturę wchodzi też zestaw energooszczędnych narzędzi zarządzania.

• W dalszym ciągu trendem rozwojowym będzie wirtualizacja, umożliwiająca efektywniejsze wykorzystanie istniejących zasobów sprzętowych środowiska informatycznego. Chodzi nie tylko o wirtualizację serwerów i desktopów, ale także o sieci. Ponieważ przedsiębiorstwa wciąż muszą zwiększać efektywność, wprowadzają nowe rodzaje usług oraz poprawiają odnawialność, będziemy mogli obserwować rosnącą rolę wirtualizacji w strukturach nowo powstających sieci. Proces wirtualizowania wielu urządzeń w infrastrukturze LAN do pojedynczych jednostek powinien istotnie polepszyć dostępność i zmniejszyć koszty. Oczywiście wirtualizacja nie jest zagadnieniem zupełnie nowym we współczesnych sieciach, zarówno VLAN, jak i stakowanie urządzeń są szeroko rozpowszechnione. A jednak zmian możemy spodziewać się wraz z upowszechnianiem wirtualizajci usług sieciowych oraz wirtualizacji dużych switchy w centrach przetwarzania danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)