26‑calowa panorama NEC dla grafika

26-calowa panorama NEC dla grafika

27.01.2009 09:30, aktual.: 27.01.2009 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy monitor NEC z serii MultiSync, dzięki zastosowaniu matrycy H-IPS, może znaleźć uznanie osób zajmujących się cyfrową obróbką obrazu. Jak przekonuje producent urządzenia, zastosowany w nim panel LCD może pokryć prawie 98 % przestrzeni barwnej Adobe RGB i 102 % przestrzeni NTSC. Monitor nosi oznaczenie LCD2690WUXi2 i dysponuje ekranem o przekątnej 26 cali.

Ekran monitora może wyświetlić obraz w rozdzielczości 192. x 1200 pikseli. Deklarowane przez NEC wartości jasności i kontrastu obrazu wynoszą odpowiednio 320 cd/m2 i 1000:1. Wyświetlane treści są widoczne pod kątem 178 stopni w obu płaszczyznach. Czas reakcji (GTG) wynosi zaś 8 ms.

Obraz
© (fot. IDG)

Monitor zyskał certyfikat SWOP (Specifications for Web Offset Publications) co świadczyć ma o jego przydatności w pracy grafika korygującego efekty swojej pracy na ekranie. Obsługiwane przez urządzenie technologie to m.in. system Digital Uniformity Control, odpowiedzialny za jednolite podświetlenie matrycy i "dystrybucję kolorów"; X-Light Pro - system dostosowania jasności i temperatury barwnej podświetlenia; system autoregulacji poziomu czerni.

Wysokość panelu można regulować w zakresie 15 cm. Ekran można też obracać, przestawiając z trybu panoramicznego w portretowy. LCD2690WUXi2 wyposażono w złącze D-Sub, DVI-i i DVI-D, a dzięki systemowi Ambix3 sygnał ze wszystkich tych źródeł może być przesyłany w tym samym czasie.

Monitor jest już dostępny na rynku w cenie netto 4949 zł (wersja z czarną obudową) lub 4899 zł (obudowa w kolorze białym).

Więcej informacji: NEC - http://www.nec-display-solutions.pl

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)