100 tys. wejść do internetowej wyszukiwarki grobów

100 tys. wejść do internetowej wyszukiwarki grobów

100 tys. wejść do internetowej wyszukiwarki grobów
Źródło zdjęć: © Fuse/Thinkstock
28.10.2010 10:05, aktualizacja: 28.10.2010 10:19

Do 100 tys. odsłon miesięcznie w październiku i listopadzie notuje każdego
roku internetowa wyszukiwarka grobów na poznańskich cmentarzach - poinformował prowadzący ją Miejski Informator Multimedialny (MIM).

"Działamy od pięciu lat. Obecnie mamy zinwentaryzowane groby 1. poznańskich nekropolii, w tym największych cmentarzy komunalnych, Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan czy cmentarze wojskowe na Cytadeli. Planowane jest dodanie kolejnych cmentarzy" - powiedział w środę PAP szef MIM-a Wojciech Pelc.

Oprócz bardzo precyzyjnego wskazania mogiły na cyfrowym planie miasta, przy informacji o każdym grobie podawane są współrzędne, umożliwiające odnalezienie go przy pomocy odbiornika GPS.

Obraz

W październiku i listopadzie wyszukiwarka notuje od 80.00. do 100.000 zapytań o mogiły, co - według MIM - jest związane ze zbliżaniem się Wszystkich Świętych. W pozostałych miesiącach średnia wynosi ok. 20.000 - 30.000 zapytań.

Dane o pochówkach są aktualizowane na portalu 4 razy w roku: pod koniec stycznia, kwietnia, lipca i października.

Oprócz wyszukiwarki system zawiera opisy nekropolii oraz odnośniki do stron zawierających bieżące komunikaty o komunikacji i organizacji parkingów przy cmentarzach w okresie Wszystkich Świętych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)