Zwolniono wszystkich zatrzymanych hakerów

Zwolniono wszystkich zatrzymanych hakerów

Zwolniono wszystkich zatrzymanych hakerów
Źródło zdjęć: © AP
16.06.2011 13:37, aktualizacja: 16.06.2011 13:53

W Turcji zwolniono w środę ostatnie 23 osoby z 32 zatrzymanych w niedzielę podczas akcji policyjnej przeciwko międzynarodowej grupie hakerskiej "Anonymous"

W Turcji zwolniono w środę ostatnie 23 osoby z 32 zatrzymanych w niedzielę podczas akcji policyjnej przeciwko międzynarodowej grupie hakerskiej "Anonymous" - poinformowała agencja Anatolia.

Dziewięć osób zwolniono po przesłuchaniu przez policję, 1. - po przesłuchaniach w prokuraturze. W najbliższych dniach prokuratorzy mają zdecydować, czy komuś z tej czternastki postawią zarzuty.

Dziewięciu młodych ludzi, zatrzymanych podczas tej akcji, zwolniono już wcześniej.

Obraz
© (fot. )

"Anonymous" zaatakował w zeszłym tygodniu stronę internetową tureckiego Urzędu Telekomunikacji. Był to protest przeciwko planom wprowadzenia w Turcji od sierpnia filtrów blokujących dostęp do niektórych treści w internecie.

Władze Turcji twierdzą, że wprowadzą cztery rodzaje filtrów, które umożliwią m.in. rodzicom blokowanie stron uznanych za szkodliwe dla dzieci. Większość internautów obawia się jednak, że dodatkowo utrudni to dostęp do internetu w kraju, gdzie już jest zablokowanych 1. tys. stron - głównie nielegalnych, ale także blogi polityczne i strony ruchów lewicowych.

"W ostatnich latach byliśmy świadkami zaostrzania przez rząd turecki kontroli nad internetem. Zablokowano tysiące stron i blogów. Trwają też agresywne działania skierowane przeciwko dziennikarstwu online" - napisał "Anonymous" w komunikacie zapowiadającym hakerską "Operację Turcja" przeciwko cenzurze w tym kraju.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)