Zupełnie nowe Smart TV od Samsunga

Zupełnie nowe Smart TV od Samsunga
Źródło zdjęć: © chip.pl

24.12.2013 11:15, aktual.: 24.12.2013 11:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W styczniu 2014 roku, na targach CES 2014, Samsung zaprezentuje świeżą linię swoich telewizorów Smart TV, które mają być jeszcze bardziej interaktywne niż dotychczas.

Już dzisiaj użytkownicy telewizorów Samsunga nie mogą narzekać na interakcję ze swoimi odbiornikami - urządzenia te zwykle posiadają takie funkcje, jak sterowanie gestami, sterowanie głosem czy rozpoznawanie twarzy, żeby telewizor wiedział, z kim ma do czynienia. W przyszłym roku telewizory koreańskiego producenta staną się jeszcze bardziej interaktywne.

Na targach CES 2014. które odbędą się w styczniu w Las Vegas, Samsung zaprezentuje nową linię Smart TV. Nową funkcję będzie możliwość zmiany kanału poprzez zwyczajnie wypowiedzenie żądanego numeru. Do tej pory do zmiany kanału użytkownik musi wykonywać dwie czynności.

Nową funkcją będzie także "gest palcem", która pozwoli użytkownikowi zmienić kanał TV, dostosować głośność lub wybrać odpowiednią funkcję z ekranu telewizora poprzez ruch palców, a nie całej ręki. Ciekawym rozwiązaniem będzie możliwość zatrzymania odtwarzanego filmu, poprzez wykonanie okrężnego ruchu palcem w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegara.

Dobre wieści nadchodzą także w sferze rozpoznawania naturalnej mowy. W przyszłym roku Samsung udostępni 1. nowych języków (w tym najprawdopodobniej także język polski). Do tej pory usługa dostępna jest w 11 krajach.

Więcej szczegółów na temat nowych Smart TV od Samsunga poznamy podczas zbliżających się targów CES.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)