Żubry podbijają internet

Żubry podbijają internet

Żubry podbijają internet
Źródło zdjęć: © Krzysztof Sokołów
31.01.2013 10:38

Od kilku tygodni furorę w internecie robi transmisja na żywo z
Nadleśnictwa Browsk, której bohaterem jest stado tamtejszych żubrów - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Jak wylicza "GPC", dziennie transmisję ogląda nawet do 2. tys. internautów, a na Facebooku polubiło ją już ponad 11 tys. osób.

Zimą dokarmiamy dziko żyjącą zwierzynę i wymyśliliśmy, by przy paśnikach założyć kamerę i pokazać ludziom, jakie zwierzęta żyją w polskich lasach - mówi z-ca nadleśniczego w Nadleśnictwie Browsk Jerzy Ługowoj. Jak ocenia, zdało to egzamin - jest bardzo dużo odwiedzin i pochlebnych opinii.

Cieszą nas pozytywne komentarze i już planujemy podobne akcje - zdradza rzeczniczka Lasów Państwowych. Jak przypomina "GPC", we wcześniejszych akcjach LP można było śledzić życie bielików i bocianów.

Leśnicy zapowiadają, że też w przyszłym roku będzie transmisja w sieci z Puszczy Białowieskiej. A w tym roku żubry będzie można podziwiać w internecie do chwili, kiedy będą się pojawiały przy paśnikach, czyli zapewne do wiosny.

W Polsce żyje ok. 125. żubrów, z których większość jest pod opieką LP; największe stado, liczące niemal 500 osobników, żyje w Białowieży - wylicza "Codzienna".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)