Trwa ładowanie...

Zobacz start i lądowanie rakiety Falcon 9!

Właśnie odbyła się druga po czerwcowej katastrofie próba wysłania rakiety Falcon 9 w przestrzeń kosmiczną. Firma SpaceX podkreśla, że zastosowała w niej wiele usprawnień, które mają zapobiec wypadkom.

Share
Zobacz start i lądowanie rakiety Falcon 9!
Źródło: REUTERS
d2w3zme

Właśnie odbyła się druga, po czerwcowej katastrofie, próba wysłania rakiety Falcon 9 w przestrzeń kosmiczną. Firma SpaceX podkreśla, że zastosowała w niej wiele usprawnień, które mają zapobiec wypadkom.

Maszyna wystartowała w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego z Cape Canaveral na Florydzie i po kilkunastu minutach lotu, po raz pierwszy w historii, bez problemów wylądowała w tym samym miejscu. Jak poinformował właściciel SpaceX, miliarder Elon Musk, na Ziemię powrócił pierwszy stopień rakiety, drugi wyniósł na niską orbitę okołoziemską 1. niewielkich satelitów telekomunikacyjnych. Wcześniejsze próby tego typu kończyły się fiaskiem.

Przypomnijmy, że 28 czerwca 2015 r. doszło do katastrofy rakiety Falcon 9 podczas misji dostarczania zaopatrzenia na Międzynarodową Stację Kosmiczną. SpaceX pod koniec lipca poinformowało, że przyczyną wypadku było uszkodzenie stalowej podpory zbiornika z helem.

d2w3zme

Podziel się opinią

Share
d2w3zme
d2w3zme
Więcej tematów