Trwa ładowanie...
d437be8

Zobacz start i lądowanie rakiety Falcon 9!

Właśnie odbyła się druga po czerwcowej katastrofie próba wysłania rakiety Falcon 9 w przestrzeń kosmiczną. Firma SpaceX podkreśla, że zastosowała w niej wiele usprawnień, które mają zapobiec wypadkom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zobacz start i lądowanie rakiety Falcon 9!
(REUTERS)
d437be8

*Właśnie odbyła się druga, po czerwcowej katastrofie, próba wysłania rakiety Falcon 9 w przestrzeń kosmiczną. Firma SpaceX podkreśla, że zastosowała w niej wiele usprawnień, które mają zapobiec wypadkom. *

Maszyna wystartowała w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego z Cape Canaveral na Florydzie i po kilkunastu minutach lotu, po raz pierwszy w historii, bez problemów wylądowała w tym samym miejscu. Jak poinformował właściciel SpaceX, miliarder Elon Musk, na Ziemię powrócił pierwszy stopień rakiety, drugi wyniósł na niską orbitę okołoziemską 1. niewielkich satelitów telekomunikacyjnych. Wcześniejsze próby tego typu kończyły się fiaskiem.

Przypomnijmy, że 28 czerwca 2015 r. doszło do katastrofy rakiety Falcon 9 podczas misji dostarczania zaopatrzenia na Międzynarodową Stację Kosmiczną. SpaceX pod koniec lipca poinformowało, że przyczyną wypadku było uszkodzenie stalowej podpory zbiornika z helem.

d437be8

Podziel się opinią

Share
d437be8
d437be8
Więcej tematów