Zmienił starą nokię w smartwatcha

Zmienił starą nokię w smartwatcha
Źródło zdjęć: © Tinkernut(YouTube)/WP

06.10.2016 12:51, aktual.: 06.10.2016 15:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Macie starą Nokię 1100? W takim razie możecie mieć też inteligentny zegarek. Jeden z youtuberów pokazał jak to zrobić.

Smartwatche nie podbiły świata. Nie dlatego, że to zły sprzęt. Wręcz przeciwnie, jeśli już ma się inteligentny zegarek na ręce, to można dostrzec wiele przydatnych funkcji. Zanim jednak się go kupi, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: “czy muszę go mieć?”. I rzadko kiedy odpowiedź brzmi “tak”. Smartwatch się przydaje, ale nie jest niezbędny. Dobrze byłoby go mieć, ale *lepiej dostać w prezencie niż samemu płacić. *

A gdyby tak nie wydawać pieniędzy na inteligentny zegarek? Tylko… stworzyć go sobie samemu? Jest to możliwe, co udowodnił jeden z youtuberów, tworząc trzyodcinkowy materiał, pokazujący jak to zrobić. Wystarczy stary, zbierający kurz telefon i Arduino. Są duże szanse na to, że takiego smartwatcha będzie mogło zrobić wielu z was, bo za przykład posłużyła nokia 1100 - z danych z 2015 roku wynika, że to najlepiej sprzedający się telefon na świecie. Niewykluczone, że leży w waszej szufladzie. Niepotrzebnie, bo ciągle może się przydać!

Nie napiszę, że stworzenie smartwatcha ze starej nokii jest łatwe i możliwe dla każdego. Na przykład ja odpadłbym już na etapie ściągania obudowy. Jeśli jednak ktoś zajmuje się tworzeniem tego typu rzeczy, to może stworzyć naprawdę oryginalny, inteligentny zegarek, który będzie spełniał najważniejsze funkcje. Pokaże godzinę, wyświetli informacje o powiadomieniach. Czego chcieć więcej? A co najważniejsze - da życie starym, wydawałoby się, że niepotrzebnym sprzętom.

ab

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (37)
Zobacz także