Złota Nokia Oro w lipcu w Polsce

Złota Nokia Oro w lipcu w Polsce

Złota Nokia Oro w lipcu w Polsce
Źródło zdjęć: © Nokia
25.05.2011 14:39, aktualizacja: 25.05.2011 15:06

W drugiej połowie lipca 2011 r. w polskich sklepach pojawi się dotykowy smartfon Nokia Oro. Elementy jego obudowy powlekane są 18-karatowym złotem, tylna cześć obudowy wykonana jest ze skóry, a w przycisku menu znajduje się kryształ szafiru.

Telefon wyposażono w aparat fotograficzny 8 Mpix z możliwością nagrywania filmów HD oraz wyświetlacz AMOLED o przekątnej 3,5. W komplecie z Nokia Oro znajduje się zestaw słuchawkowy Bluetooth - Nokia J w specjalnej wersji z obudową w całości pokrytą 18-karatowym złotem.

Obraz
© (fot. Nokia)

Nokia J wyposażony jest m.in. w funkcję „Always Ready”. Dzięki niej, aby zacząć rozmawiać po nadejściu połączenia, wystarczy wyjąć zestaw ze specjalnego uchwytu. Ponadto wbudowana bateria słuchawki działa do 3 miesięcy w trybie czuwania.

Nokia Oro działa w oparciu o oprogramowania Symbian Anna. Producent zapewnia, iż nowa wersja systemu pozwala na sprawniejsze wprowadzanie tekstu. Ponadto posiada udoskonalone Ovi Mapy i lepszą przeglądarkę internetową.

Nokia zapowiada, że telefon trafi na polski rynek w limitowanej edycji w lipcu 2011 roku. Cenie modelu wyniesie około 3200 złotych (netto).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)