Złośliwe oprogramowanie proponuje zmianę koloru Facebooka

Złośliwe oprogramowanie proponuje zmianę koloru Facebooka

Złośliwe oprogramowanie proponuje zmianę koloru Facebooka
Źródło zdjęć: © chip.pl
22.11.2012 12:10

Złośliwa aplikacja z Google Chrome, która obiecuje zmienić kolor wyglądu konta na Facebooku, przechwytuje pliki uwierzytelniania cookie i generuje dziesiątki blogów przypisanych do adresu Gmaila ofiary – podaje BitDefender.

- _ Oszuści w nowy sposób wykorzystali stary schemat zmień-kolorystykę-Facebooka, który wcześniej był wykorzystywany do pobierania poświadczeń i innych poufnych danych użytkowników _ - mówi szef Strategii Ochrony w BitDefecer, Catalin Cosoi. - _ Tworząc dziesiątki blogów na jednym koncie, scam rozprzestrzenia się błyskawicznie wśród znajomych na Facebooku. _

Fałszywe blogi generowane na adresach e-mail ofiar, które są wykorzystywane w celu rozpowszechnianiu scamu zarejestrowały dużą ilość wejść wśród użytkowników w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Rumunii i innych krajach.

Szkodliwa aplikacja może również publikować posty na kontach swoich ofiar. Komunikaty używają oznaczania znajomych, aby przekonać przyjaciół ofiary do odwiedzenia domen blogu. Za każdym razem, gdy aplikacja generuje post na osi czasu użytkownika, odwołuje się on do jednego z blogów generowanego automatycznie, aby uniknąć dodawania do czarnej listy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Tak wygląda makieta Windows 8 z 2010 roku"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)