Zip - przenośna drukarka do zdjęć Polaroida

Zip - przenośna drukarka do zdjęć Polaroida

Zip - przenośna drukarka do zdjęć Polaroida
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.01.2015 16:23, aktualizacja: 29.01.2015 09:13

Tak jak Kodak, Polaroid jest kolejną ofiarą awansu technologicznego, który umożliwił szeroki dostęp do cyfrowych urządzeń fotograficznych. Pod nowym dowództwem Amerykańska firma znalazła jednak sposób na zażegnanie kryzysu. Ostatnim tego dowodem jest przenośna drukarka Zip.

Zip umożliwia błyskawiczny wydruk zdjęć zapisanych w pamięci smartfonów. Współpracuje z systemami iOS oraz Android, a do działania nie wykorzystuje typowego tuszu, ale specjalny papier ZINK, który ma w sobie barwniki uaktywniające się pod wpływem ciepła. W efekcie obrazki wydrukowane za jego pomocą cechuje wysoka jakość i brak smug. Co więcej, od użytkowników nie jest wymagane uzupełnianie nabojów z tuszem. Konieczny będzie jednak zakup wspomnianego papieru.

Urządzenie pracuje w oparciu o dedykowaną aplikację, która oferuje szereg filtrów i narzędzi do edycji zdjęć. To właśnie dzięki niej nasze słuchawki mogą nawiązywać połączenia z drukarką poprzez Bluetooth lub NFC. Sam czas wydruku jednego obrazka w formacie 2x3. nie przekracza 60 sekund.
Drukarka powstała we współpracy Polaroida z firmą ZINK Imaging. Ma zaledwie 3 cm grubości, a więc jest niewiele grubsza od standardowego smartfonu. Producent obiecuje, że jej akumulator umożliwia wydruk 2. zdjęć na jednym ładowaniu.

Cena rynkowa urządzenia to 129,9. dol. (ok. 470 zł). Bloomberg Businessweek zaś donosi, że pakiet 100 arkuszy papieru ZINK to wydatek rzędu 30 dolarów (ok. 100 zł).

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)