Zielone technologie w natarciu

Zielone technologie w natarciu

18.12.2009 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świat coraz częściej patrzy przychylnym okiem na ekologiczne technologie, dlatego też nie mogło ich zabraknąć na największych targach elektroniki konsumenckiej, Consumer Electronics Show 2010

Zielone technologie to przyszłość rozwoju gospodarczego państw zachodnich. Według badań przeprowadzonych przez Management Information Services w 200. r. w samych tylko Stanach Zjednoczonych zielony przemysł przyniósł 1 mld USD dochodu oraz stworzył ponad 9 mln miejsc pracy związanych z ekologią. Specjaliści przewidują, że w dłuższej perspektywie zielone technologie staną się jednym z głównych źródeł rozwoju gospodarczego. W 2030 roku w przemyśle związanym z ekologią pracę ma znaleźć ponad 37 mln osób, które wypracują zysk ponad 4 mld USD. Dlatego też najnowocześniejsze rozwiązania z tej dziedziny pojawią się na największych targach elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show odbywających się w Las Vegas w dniach 7-10 stycznia 2010.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie rozwiązaniami z zakresu technologii ekologicznych, na CES 201. stworzona zostanie specjalna strefa Sustainable Planet Showcase, w której swoje produkty zaprezentuje ponad 30 wystawców z branż, takich jak np.: budownictwo, motoryzacja oraz alternatywne i odnawialne źródła energii.

_ "Zielone technologie to biznes, który z roku na rok coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Widać to po ilości firm z tej dziedziny zgłaszających się na CES 2010" _ - powiedziała Karen Chupka, Wiceprezes CEA - _ "Na Sustainable Planet Showcase zaprezentują się najbardziej innowacyjne firmy działające na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Zielone technologie prezentowane na CES 2010 to najnowsze i najbardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania" _.

Ze swoimi produktami w strefie Sustainable Planet na International CES 201. pojawią się przedstawiciele takich firm jak: American Express OPEN, Bits Ltd., Electronics Recycling Coordination Clearinghouse, Embertec Power Savings Technologies, Goal 0, Horizon Fuel Cell Technologies, Meadwestvaco, Miniwiz, PowerGenix, Sean Energy Inc. oraz Solio.

Dodatkowo, w strefie Sustainable Planet CES 2010 zaprezentują się zwycięzcy Greener Gadgets Design - nagrody przeznaczonej dla najnowocześniejszych i najlepiej zaprojektowanych produktów z zakresu elektroniki ekologicznej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)