Zhackował Facebooka i dostał pracę w Facebooku

Zhackował Facebooka i dostał pracę w Facebooku

Zhackował Facebooka i dostał pracę w Facebooku
Źródło zdjęć: © Gizmodo
24.02.2011 11:34, aktualizacja: 24.02.2011 11:47

Chris Putnam, student uczelni w Georgii, znalazł sobie w 2005 roku nietypowe hobby. Razem z kumplami pisał kody-robaki, które infekowały profile użytkowników Facebooka. Jeden z nich był szczególnie złośliwy i sławny. Zamieniał profil na coś przypominającego MySpace.

Wkrótce potem Putnam dostał maila od Dustina Moskovitza, współzałożyciela Facebooka. Korespondowali sobie po przyjacielsku przez kilka miesięcy. Moskovitz był zainteresowany, jak funkcjonował robak, a Putnam wszystko mu wyjaśnił. W końcu to był tylko żart.

W lutym 200. roku Putnam napisał do Moskovitza, że przylatuje do San Francisco na rozmowę o pracę w Dolinie Krzemowej. Dostał odpowiedź, że musi także wpaść na rozmowę do Facebooka!

Putnam nie był pewien, czy to nie żart albo pułapka. Poszedł do siedziby Facebooka w Palo Alto z kumplem, ponieważ obawiał się nawet aresztowania. Jednak na miejscu przyjęto go bardzo serdecznie i zaproponowano pracę. Później sprowadził jeszcze do Facebooka jednego z kolegów, z którymi pisał robaka.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)