ZEN Vplus - na plus

ZEN Vplus - na plus

ZEN Vplus - na plus
Źródło zdjęć: © WP.PL
22.08.2007 13:29, aktualizacja: 22.08.2007 13:41

Creative Zen V Plus, łączący małe wymiary, wzornictwo i
relatywnie dużą pojemność z możliwością odtwarzania muzyki, filmów,
przeglądania zdjęć i słuchania radia UKF

Zen V Plus to lśniąca obudowa z kolorowymi elementami, oraz zaokrąglone kształty. Wygodnie mieszczący się w dłoni odtwarzacz dostępny jest w trzech wersjach różniących się pojemnością pamięci flash - 1GB, 2GB, 4GB, 8GB. Może przechowywać od setek do tysięcy piosenek i zdjęć. Posiada również radio UKF z możliwością zapamiętania 32 stacji. Nowoczesny, 1,5-calowy, kolorowy wyświetlacz OLED doskonale prezentuje zdjęcia oraz filmy a wygodny interfejs Creative ułatwia obsługę.

Odtwarzacz ZEN V Plus obsługuje subskrypcyjne pliki muzyczne udostępniane przez Napster To Go tj. MP3, WMA oraz książki audio w formacie Audible

Malutkiego Zen'a wyposażono w dyktafon oraz możliwość bezpośredniego nagrywania audycji radiowych. To standardowa funkcja w większości odtwarzaczy MP3 wyposażonych w radio. Niezbyt powszechne jest wyposażanie odtwarzaczy w możliwość nagrywania z innych źródeł niż wewnętrzny mikrofon lub radio. V plus ma taką możliwość. Pozwala nagrywać, bezpośrednio do formatu MP3, sygnał z gniazda "line-in". Jakość nagrania można zmieniać. Dostępne są dwie przepływności - 128kbps i 160kbps.

Odtwarzacz może również służyć do przenoszenia danych, jako dysk przenośny. W menu można zadeklarować ilość miejsca na dane.

Z Zen V plus otrzymaliśmy słuchawki douszne - "koreczki" EP-635. Doskonale trzymają się w kanale usznym dzięki silikonowemu "koreczkowi" którego rozmiar można dobrać w zależności od potrzeb. Nie izolują od otoczenia tak jak Zen Aurvana. Są też znacznie tańsze. Delikatnie podbijają bas, ale w nie nachalny sposób. Średnie i wysokie tony są zrównoważone, bez znacznych podkolorowań czy niedoskonałości. Gdyby słuchawki tej klasy dołączane były do odtwarzaczy jako standard, nie namawialibyśmy do ich wymiany.

Obraz
© Creative ZEN V plus - zobacz galerię

Słuchawki zostały zaprojektowane tak by jednocześnie służyły jako "smycz" do powieszenia na szyi lekkiego odtwarzacza. Z V plus sprawdzały się znakomicie. Jeśli szukacie niezbyt drogich, a dobrych słuchawek dousznych EP-635 lub ich młodszy brat o klasycznej konstrukcji, bez "smyczy" EP-630 może być dobrym wyborem.

Bardzo zgrabny, ładny, doskonale brzmiący odtwarzacz. Prosty w obsłudze i dobrze leżący w dłoni. Na tyle lekki, że po zawieszeniu na "smyczy" nie ciąży na szyi. W połączeniu z dobrymi słuchawkami zapewni wiele miłych chwil z muzyką. Dodatkowe funkcje takie jak terminarz, lista kontaktów zawsze wydają mi się dodatkiem troszkę na wyrost w odtwarzaczu MP3. Ale widocznie jest spore grono klientów, którym taki "bajer" jest przydatny.

W naszej skromnej ocenie Zen V plus stanowią realną konkurencję dla applowskiego iPoda nano. Zarówno pod względem brzmienia jak i od strony wizualnej prezentuje się bardzo dobrze. Ten odtwarzacz naprawdę może się podobać. Dużo lepiej wygląda w naturze niż na zdjęciach. Dodatkowo DRM PlaysForSure oferuje szerszy dostęp do legalnej muzyki, niż ma to miejsce z FairPlay z iPoda, którego używa tylko jeden sklep internetowy. Szczególnie w Polsce, gdyż oferta iTMS jest ograniczona terytorialnie i jak na razie nie zanosi się na powstanie oddziału narodowego w Polsce

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)