Zegarek Patek Philippe sprzedany za 7,3 mln franków

Zegarek Patek Philippe sprzedany za 7,3 mln franków

Zegarek Patek Philippe sprzedany za 7,3 mln franków
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.11.2015 21:29, aktualizacja: 07.07.2016 13:02

Za rekordową kwotę 7,3 mln franków szwajcarskich sprzedano w sobotę na aukcji dobroczynnej w Genewie zegarek marki Patek Philippe - poinformowała agencja Bloomberg. W przeliczeniu na złotówki to aż ponad 25,6 mln Model, który poszedł pod młotek, został wykonany tylko w jednym egzemplarzu.

Elegancki czasomierz z nierdzewnej stali został sprzedany za dziesięciokrotność ceny wywoławczej; niemal dwa razy pobił historyczny rekord ustanowiony dla zegarka na rękę. Jak podkreśla Bloomberg, zegarek od początku uważany był za gratkę aukcji i dowód, że urządzenia tej marki są uznawane przez kolekcjonerów za wyjątkową inwestycję. Cena sprzedaży osiągnięta w aukcji oznacza, że model oznaczony jak Patek Philippe 5016A jest najdroższym zegarkiem, jaki kiedykolwiek sprzedano na świecie w publicznej aukcji.

Bohater sobotniej licytacji wyposażony jest m.in. w repetycję minutową (wybijanie na żądanie czasu) i wieczny kalendarz. Ma ciemnoniebieską tarczę i pasujący do niej pasek.

Na odbywającej się co dwa lata aukcji, na której są zbierane pieniądze na badania nad dystrofię mięśniową Duchenne'a, mali i duzi producenci wystawiają wyjątkowe modele swoich zegarków. W sumie w czasie tegorocznej edycji 4. zegarki i zegary znalazły nabywców za łączną kwotę prawie 11,3 mln franków szwajcarskich.

Za najdroższy, kiedykolwiek wyprodukowany zegarek na świecie, uznaje się model Patek Philippe Supercomplication. Jego cena to około 9. mln złotych. Zobaczcie go na filmie:

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (334)