Żarówki z nowoczesnym systemem chłodzenia

Żarówki z nowoczesnym systemem chłodzenia
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.02.2015 10:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żarówki LED EnerGenie o mocy 8, 10 i 12W stanowią odpowiednik tradycyjnych żarówek 70, 80 i 100W. Dodatkowo charakteryzuje je natężenie naświetlenia na poziomie 135 lumenów na Wat, co sprawia że są o ok. 40% wydajniejsze od tradycyjnych odpowiedników. Dzięki unikalnej konstrukcji mogą być całkowicie zamknięte w obudowie lampy bez ryzyka, że się przegrzeją i przestaną działać.

W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, w nowych LED-ach rozmieszczono diody w trzech wymiarach, dzięki czemu kąt oświetlenia powierzchni wynosi 33. stopni. Dla porównania tradycyjne rozwiązania dostarczają światło, których kąt zawiera się w przedziale 140-160 stopni. Dodatkowo EnerGenie LED oferują wysoki wskaźnik oddawania barw wynoszący 85 CRI. Takie rozwiązanie sprawia, że kolory są realistyczne, a oświetlone przedmioty wyglądają naturalnie.

Wysoka wydajność oraz gwarantowany czas życia jednej żarówki LED sprawia, że jest ona do 7 razy oszczędniejsza od świetlówki kompaktowej lub 2 razy od standardowej żarówki LED. Dla porównania tradycyjne produkty oświetleniowe już po 1. 000 godzin pracy tracą 30 procent intensywności światła. Nowe żarówki charakteryzują się bardzo długą żywotnością i w przeciwieństwie do żarówek energooszczędnych są odporne na częste włączanie i wyłączanie.

W nowej generacji LED-ach zastosowano innowacyjną technologię, stosowaną przy chłodzeniu procesorów komputerowych. Polega ona na zastosowaniu ciepłowodu, który znaczenie poprawia wydajność chłodzenia. Dzięki temu żarówka nie traci swoich właściwości świetlnych na przestrzeni wielu lat. Elektroniczny układ jest całkowicie oddzielony od źródła ciepła wytwarzanego przez żarówkę, co sprawia że awaria żarówki jest praktycznie niemożliwa.

Wysoce dyskusyjny jest natomiast wygląd żarówek. Z pewnością wielu osobom nie przypadnie on do gustu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)